Naga MarketsTIM zdecydował o wypłacie 1,2 zł zaliczki na akcję na poczet dywidendy za 2021Warszawa, 17.11.2021 (ISBnews) – Zarząd TIM zdecydował o wypłacie zaliczki w wysokości 1,2 zł brutto na jedną akcję na poczet przewidywanej dywidendy za rok 2021, podała spółka.

“Będzie to pierwsza wypłata oparta o zaprezentowaną w marcu 2021 r. politykę dywidendową spółki na lata 2021-2023. Zgodnie z nią, wysokość dywidendy jest wyliczana z uwzględnieniem następujących zasad:1) w przypadku wypracowania jednostkowego zysku netto w danym roku obrotowym na poziomie co najmniej 15 mln zł – wypłata dywidendy w wysokości 22 199 200 zł brutto (1 zł brutto na 1 akcję), powiększonej o 50% ewentualnej nadwyżki jednostkowego zysku netto w danym roku obrotowym ponad kwotę 22 199 200 zł;

2) w przypadku wypracowania jednostkowego zysku netto w danym roku obrotowym w wysokości do 15 mln zł zarząd zaproponuje radzie nadzorczej i walnemu zgromadzeniu wysokość dywidendy na podstawie oceny sytuacji opartej na analizie czynników wymienionych powyżej” – czytamy w komunikacie.

Zaliczka na poczet przewidywanej dywidendy za rok 2021 wyniesie 1,2 zł brutto na jedną akcję, a prawo do jej wypłaty uzyskają akcjonariusze posiadający akcje TIM 16 grudnia 2021 r. Sama wypłata nastąpi tydzień później – 23 grudnia 2021 r., wskazano również.

“Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, zdecydowaliśmy się na wypłatę zaliczki na poczet przyszłej, przewidywanej dywidendy za 2021 rok. Wliczając obecną zaliczkę, to począwszy od dywidendy za 2018 rok TIM wypłacił już swoim akcjonariuszom łącznie ponad 115 mln zł. Bardzo dobra sytuacja finansowa spółki pozwala nam na taki ruch i jest zgodna z opublikowaną w marcu polityką dywidendową TIM-u. Nasza konsekwencja i pewność w działaniu wpływają na zaufanie akcjonariuszy i inwestorów zarówno do spółki, jak i zarządu. Chciałem również podkreślić, że wypłacamy zaliczkę na poczet dywidendy, jednak niezależnie od tego mamy zabezpieczone finansowanie na realizację ambitnych planów dalszego rozwoju w kolejnych latach” – powiedział prezes TIM Krzysztof Folta, cytowany w materiale.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 064,87 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje notowania | nasdaq indeks | cdprojekt gpw | cdprojekt akcje | notowania giełdowe lotos | akcje datawalk | mercator akcje wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here