Naga MarketsTIM z dobrymi wynikami za I półrocze. Akcje spółki drożejąW środę po zakończeniu giełdowej sesji, TIM opublikował wyniki finansowe za I półrocze bieżącego roku. Spółka nie odczuwa na swojej działalności większego wpływu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, a najważniejsze dane finansowe były lepsze niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wyniki finansowe zostały odebrane przez inwestorów neutralnie. Kurs akcji nieznacznie zyskuje podczas czwartkowej sesji.

  • Przychody ze sprzedaży wyniosły 493 mln zł. i były lepsze o około 20% niż w I półroczu 2019 r.
  • Zysk netto był wyższy o około 12%, wyniósł 9,4 mln zł.
  • Akcje TIM drożeją w czwartek o około 2%, a kurs oscyluje w okolicach 13 zł.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Podsumowanie wyników TIM za I półrocze 2020

W I półroczu 2020 roku Grupa Kapitałowa TIM wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 493 737 tys. zł (o 18,2% wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku) i 9 416 tys. zł zysku netto. Zwiększenie wyniku netto Grupa osiągnęła przede wszystkim dzięki zwiększeniu przychodów ze sprzedaży oraz poprawie rentowności działalności operacyjnej.

Wszystkie podstawowe wskaźniki rentowności Grupy były znacznie wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku m.in. dzięki:
• istotnemu wzrostowi przychodów ze sprzedaży TIM S.A.,
• większemu wykorzystaniu mocy operacyjnych przez spółkę 3LP S.A., która osiągnęła wzrost sprzedaży usług logistycznych świadczonych na rzecz klientów zewnętrznych.

Przychody TIM S.A. ze sprzedaży wyniosły 431 145 tys. zł (co stanowiło 87,3% przychodów Grupy) i były o 14,6% wyższe w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Prawie we wszystkich grupach asortymentowych Spółka odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży, a największy udział w całości przychodów miała sprzedaż kabli i przewodów oraz aparatury elektrycznej.
Udział kanału e-commerce w całości sprzedaży TIM S.A. wyniósł 71,1%.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Walory spółki w trendzie bocznym

Obecnie walory spółki są w ruchu bocznym i od blisko 2 miesięcy konsolidują na poziomie 13 zł. Ostatnie sesje przyniosły nieznacznie zejście dołem, poniżej 50 i 200 sesyjnej średniej kroczącej, obliczonej po kursach zamknięcia. Obecnie walory powróciły nad te poziomy (linia niebieska i pomarańczowa na wykresie). Wydaje się, że nie ma sygnałów, które mogłyby w najbliższej przyszłości decydować o silniejszych ruchach na walorach spółki w którymś kierunku.

Mocne wsparcie na walorach spółki powinno zapracować w przypadku zejścia kursu do poziomu 12,5 zł. W przypadku wzrostów, pierwszym istotnym oporem będzie poziom 13,8 zł. który podczas sesji 3 i 23 września, skutecznie zatrzymał impuls wzrostowy na walorach TIM.

Notowania TIM z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W czwartek po 13, akcje TIM zyskują 1,55% a kurs oscyluje w okolicach 13,10 zł. Obroty zbliżają się do poziomu 400 tys. zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here