Naga MarketsTIM S.A. [TIM], Ultimate Games [ULG] – Gorące spółki dniaDystrybutor elektronarzędzi, spółka TIM pokazała wczoraj wstępne wyniki za okres 9 miesięcy od początku roku. W samym listopadzie przychody wzrosły o 36,5% do 96,42 mln. W okresie styczeń-listopad przychody wzrosły o 16,3% r/r do 859,4 mln zł. Sprzedaż online przyniosła 59,04 mln zł, co oznacza wzrost o 14,2% r/r, a po jedenastu miesiącach 2020 r. szacowane przychody z kanału e-commerce wyniosły 599,72 mln zł (+15,5% r/r). Po za mocnymi wynikami, które nie zaskakują, na mocne wzrosty podczas wczorajszej sesji miało wpływ opublikowanie nowej rekomendacji.

    • TIM został wyceniony na 27,30 zł
    • Spółka pokazuje świetne wyniki
    • Ultimate Games chce podwoić zyski w tym roku

Analitycy Noble Securities podnieśli wycenę akcji TIM do 27,3 zł z 17,1 zł. “Po 3 kwartałach spółka wykonała już naszą prognozę zysków, a perspektywy na kolejne okresy przedstawiają się bardzo dobrze. Dlatego też podnieśliśmy znacząco nasze oczekiwania finansowe i w efekcie również wycenę spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują


Symbol GPW na tle wykresu

WIG20 ma za sobą kolejną przecenęNowe maksima

Osobno wyceniliśmy segment handlowy i logistyczny, a wyznaczona wartość bieżąca spółki (27,3 zł/akcję) daje prawie 70-proc. potencjał wzrostu kursu” – uzasadniono w raporcie. Wczoraj kurs osiągnął nowe maksima trendu i obecnie najbliższą barier może być poziom 20 zł.

tim


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Ultimate Games chce podwoić wyniki

Producent gier Ultimate Games poinformował wczoraj, że liczy na podwojenie wyników finansowych w tym roku i zamierza zarekomendować wypłatę dywidendy za 2020 r. w wysokości około 1 zł na akcję. Powodem mocnych wyników ma być to, że spółka ma w planie kilka dużych premier m.in. na PC, jak i konsole, co jednostkowo powinno dodać po kilka milionów złotych do wyniku.

ultimate games

Z większych debiutów na przyszły rok należy wymienić choćby: “UFS 2”, “Thief 2”, “Uboat”, “Car Mechanic Simulator” czy “Builders of Egypt”. Spółka planuje także silniej wejść w gry mobilne, jednak do tego niezbędne będzie przejęcie mniejszego podmiotu. Przypomnijmy, że rok temu dywidenda sięgnęła 0,40 zł przy całorocznym, jednostkowym zysku netto w wysokości 4,24 mln zł. Na wykresie mamy powolne wzrosty od początku września z dużymi, ponad 20% korektami w tym czasie. Nadal więc czekamy na trwały powrót do głównego trendu wzrostowego.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here