Naga MarketsTIM S.A. [TIM], T-Bull [TBL] – Gorące spółki dniaNadal rewelacyjne wyniki notuje spółki TIM, która tylko w tym roku rośnie o niemal 150%. Wczoraj firma pokazała wyniki za pierwsze półrocze, w którym odnotowała 43,02 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 9,42 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 55,68 mln zł wobec 19,2 mln zł zysku rok wcześniej. Wzrost EBITDA sięgnął aż 123%. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 602,39 mln zł wobec 493,74 mln zł rok wcześniej. Warto dodać, że aż 70% przychodów generuje kanał internetowy.

„Dopełnieniem pozytywnej oceny sytuacji finansowej grupy jest „zdrowy” i rotujący stan zapasów oraz najlepsza w historii, z punktu widzenia ekspozycji na ryzyko kredytowe, jakość portfela należności. Ponadto obniżyliśmy dług netto o niemal 22%, do 78,5 mln zł. W efekcie wskaźnik dług netto do EBITDA wynosi jedynie 0,7” – dodano w komentarzu.Nowe maksima

Do wyników odnieśli się także eksperci z Noble Securities, którzy wyniki za rewelacyjne oraz wskazujące na utrzymanie bardzo dobrych trendów z poprzednich okresów, w tym pierwszego kwartału, który i tak był rekordowy. Analitycy wycenią akcje spółki na 39,55 zł, podczas gdy kurs już przełamał tę barierę.

tim


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

T-Bull odbija od dna

Producent gier T-Bull, poinformował wczoraj, że jego spółka zależna Supernova Studio, zawarła z inwestorem umowę wykonawczą dotyczącą współfinansowania piątego projektu gry symulatorowej na PC z możliwością portowania na konsole. Po opracowaniu projektu nr 5, Supernova Studio będzie posiadaczem praw do gry, niezbędnych dla realizacji celu jakim jest wytworzenie i wprowadzenie gry na rynek.

tbull

Na podstawie pre-produkcji, która zostanie opublikowana w serwisie Steam, Supernova dokona analizy popytu i po konsultacji z inwestorem podejmie decyzję o produkcji pełnej wersji gry. Kurs T-Bull zareagował wzrostem na te informacje. Po miesiącach spadków, cena zaczyna powoli wzrastać. Najbliższym poziomem oporu są okolice 26 zł.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here