Naga MarketsTIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce.

tim
źródło xStation 5

Spółka w ostatnich dniach notuje wyraźne ożywienie notowań. Powodem zdają się być opublikowane przedwczoraj wyniki sprzedażowe za sierpień. Wprawdzie wynik spadł o około 1,3% do poziomu 63,53 mln zł to jednak licząc od początku roku, przychody wynoszą już 515,72 mln zł co oznacza wzrost o 5,7%. W podobnym tempie rosną także przychody ze sprzedaży internetowej. Spółka zresztą od dłuższego czasu raportuje mocne wyniki, często bijąc rekordy w swojej historii. Na wykresie mamy mocne odbicie od okolic 7,50 zł. Możliwe, że po sporej korekcie, kurs powróci do wzrostów, gdyż nadal na tle historycznym akcje spółki są dość tanie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Ultimate Games S.A. rusza z wyprzedażą gier i wydaje 4 nowe tytuły

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie.

arctic
źródło xStation 5

Także Arctic zyskuje od kilku dni, wczorajsza sesja otworzyła się luką wzrostową. Powodem jest zdecydowana popraw wyników. Wczorajszy raport kwartalny wskazuje na 31,64 mln zł zysku netto w drugim kwartale. Przed rokiem zysk wyniósł zaledwie 4,1 mln zł, co jest olbrzymią poprawą. Wyniki pozytywnie wyglądają także w porównaniu z oczekiwaniami analityków. Przychody w ujęciu skonsolidowanym wyniosły 762,52 mln zł, co jest wynikiem słabszym niż przed rokiem. Tym bardziej więc należy docenić poprawę zysku netto. W całym pierwszym półroczu firma wypracowała niemal 46 mln zł zysku netto, a przed rokiem było to 20,19 mln zł. Mamy więc wyraźny progres. Na wykresie tygodniowym, wydaje się, że zwyżka powinna sięgnąć przynajmniej linii trendu i oporu w rejonie 3,70 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here