Naga Markets

TIM odbija od oporu w rejonie 29 zł - zapiski giełdowego spekulantaMocnych spadków doznał podczas środowej sesji TIM. Spółka pokazała wyniki za III kwartał, które nie spodobały się inwestorom. TIM odnotował 16 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2022 r. wobec 24,9 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 26,03 mln zł wobec 36,9 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 364,4 mln zł wobec 348,18 mln zł rok wcześniej. Lepiej wypadają zsumowane wyniki za trzy kwartał bieżącego roku. W tym czasie spółka miała 76,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 69,58 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 136,85 mln zł w porównaniu z 950,57 mln zł rok wcześniej.

“Po rekordowym 2021 roku baza odniesienia zarówno w przypadku sprzedaży, jak i wskaźników finansowych była naprawdę wysoka. Gdy dołożymy do tego zdecydowanie mniej korzystną niż przed rokiem sytuację makroekonomiczną (inflacja, osłabienie złotówki względem euro) i słabszą koniunkturę w branży elektrotechnicznej (nie licząc wyjątkowego marca 2022 roku), widać, że poprzeczka była zawieszona naprawdę wysoko. A jednak zdecydowanie pobiliśmy własne rekordy z zeszłego roku.

Czytelny opór 

Dodatkowo utrzymaliśmy wysoką rentowność skonsolidowanej EBITDA, a także wypracowaliśmy w Grupie TIM dodatnie przepływy na działalności operacyjnej w wysokości 56,1 mln zł wobec niecałych 10 mln zł w analogicznym okresie 2021 roku” – wskazał członek zarządu i dyrektor finansowy Piotr Tokarczuk. Na wykresie pojawia się problem z przełamaniem oporu w rejonie 29 zł.

tim

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułSpyrosoft [SPR], Alumetal [AML] – Gorące spółki dnia
Następny artykułOrange na ważnym wsparciu 6,50 zł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here