Naga Markets


Tim DraperLegendarny już na rynku kryptowalut i Wall Street inwestor Tim Draper, który zasłynął swoją długoterminową prognozą z 2014 roku, w której przewidział, że kryptowaluta autorstwa Satoshi’ego Nakamoto będzie warta minimum 10 000 USD w ciągu trzech kolejnych lat, zarbił na samym tylko Bitcoinaie (BTC) 87 milionów dolarów.


Drapper nie należy do grona osób, które jedynie “przepowiadają” przyszłość Bitcoina. W 2014 roku, kiedy publicznie przyznał, iż spodziewa się, że najstarsza z walut wirtualnych osiągnie wycenę na poziomie 10 tys. USD, sam postanowił w nią zainwestować. Na aukcji organizowanej przez rząd USA kupił 30 000 BTC płacąc 632 USD za BTC.

Warto zwrócić uwagę, że pomimo trwajacych od drugiej połowy grudnia 2017 roku spadków kursu Bitcoina, jego wycena wciąż znajduje się znacznie powyżej 632 dolarów. Fakt ten sprawia, że na przestrzeni ostatnich kilku lat, wartość posiadanych przez Drappera Bitcoinów wzrosła z 18,96 mln USD w chwili zakupu do 105,90 mln USD obecnie, choć w połowie grudnia 2017 roku jego cyfrowy majątek wyceniany był na niemal 590 mln USD.

Przypomnijmy także, że jego zdaniem kapitalizacja całego rynku kryptowalut osiągnie 80 bilionów dolarów w ciągu najbliższych 15 lat a sam Bitcoin wyceniany będzie na 250 tys. USD za sztukę…już do 2022 roku.

“Długoterminowa wizja bitcoina polega na zapewnieniu światu emancypacji gospodarczej. Potencjał bitcoina jest ograniczony tylko przez wyobraźnię przedsiębiorców, którzy pracują, aby napędzać tę nową wirtualną gospodarkę (…) Wierzę, że społeczność doprowadzi do samoregulacji rynku eliminując potrzebę regulacji przez różne rządy. Przeżyłem wzloty i upadki z bitcoinem i jestem pewien, że rewolucja BTC nadchodzi”.

Draper zakwestionował także potrzebę emisji tzw. “wolnych” walut czy “walut politycznych”, pytając audytorium, dlaczego miałaby zaufać pieniądzom, które są tworzone przez jakieś  partie polityczne. Podkreślił, że banki wydają pieniądze “za każdym razem, gdy z jakiegokolwiek powodu mają na to ochotę i chcą tego” a emisja “całkowicie apolitycznej”, globalnej i otwartej waluty zabrałaby kontrolę nad pieniędzmi rządom i oddała ją zwykłym ludziom.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje PGNiG osuwają się z historycznych szczytów, taryfa gazowa wzrośnie o 5%?
Następny artykułUBS: Rezerwa Federalna podniesie stopy dwukrotnie w 2019 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here