Naga MarketsTim DraperInwestor, miliarder i znany zwolennik bitcoina (BTC) Tim Draper stwierdził, że za pięć lat tylko przestępcy będą używać fiatów, ponieważ kryptowaluty staną się powszechnie stosowane.


Draper przedstawił swoją wizję wczoraj w wywiadzie dla amerykańskiego kanału telewizyjnego z wiadomościami finansowymi Fox Business.

Fiaty są przestarzałe

Powtarzając swoje wcześniejsze stwierdzenia, inwestor przewiduje, że papierowy pieniądz stanie się przestarzały w ciągu najbliższych pięciu lat. Przestaniemy więc z niego korzystać? Tak, ale Draper idzie jednak dalej i uważa, że nikt oprócz przestępców nie będzie używał gotówki, ponieważ kryminaliści używający kryptowalut mogą być śledzeni za pomocą blockchaina.

Legenda Wall Street nie jest tu odosobniona. W sierpniu 2018 r. pracownik amerykańskiej Agencji ds. Walki z Narkotykami (DEA) zauważył, że woli nawet, by ludzie płacili kryptowalutami, ponieważ blockchain dostarcza narzędzi do identyfikowania przestępców.

W wywiadzie Draper powiedział także, że jego pieniądze zdeponowane  w banku są mniej bezpieczne niż jego oszczędności zgromadzone w sieci bloków. Dlaczego? Banki są poddawane atakom hakerskim, zaś do tej pory nikt nie zdołał zhackować blockchaina bitcoina.

Zapytany, ile kryptowalut posiada, Draper odpowiedział krótko: “dużo”.

Wczorajsze stanowisko inwestora jest zbieżne z opinią młodego milionera, Jeremy’ego Gardnera, który powiedział, że istniejący system finansowy jest w większym stopniu obarczony winią za takie rzeczy jak terroryzm i przestępstwa, niż ma to miejsce w przypadku technologii blockchain.

BTC po ćwierć miliona dolarów

W listopadzie ubiegłego roku Tim Draper potwierdził swoją prognozę ceny bitcoina z kwietnia 2018 r. Uważa, że do 2022 r. największa kryptowaluta będzie kosztowała aż 250 000 USD.

W międzyczasie bitcoin odnotował ostatnio znaczny wzrost kursu, skacząc o około 7,6 procenta w ciągu dnia i osiągając poziom 3 907 USD. Czy to początek hossy? Trudno dziś prosto odpowiedzieć na to pytanie. W maju br. pozostanie już tylko rok do kolejnego podziału nagrody na BTC, co z reguły zaczynało wzrosty. Czy jednak i tym razem będzie tak samo? Przekonamy się już za kwartał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here