Naga MarketsTim DraperJeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie i fan bitcoina, Tim Draper, wzywa do uwolnienia skazanego przestępcy Rossa Ulbrichta. Tak, tego Rossa Ulbrichta z Silk Road…

Tim Draper w swoim tweecie z dn. 21 września wyraził swoją sympatię dla uwięzionego twórcy Silk Road. W czasie jednego z podcastów dodał zaś:

“Uwolnijcie Rossa! (…) Potrzebujemy przedsiębiorców takich jak ten facet! (…) Dlaczego wsadzamy tych naprawdę niezwykłych ludzi do więzienia? Potrzebujemy ich umysłów, energii, siły życiowej. Uwolnijcie go. Kto wie, co jeszcze mógłby wymyślić?”

Tim Draper wspiera przestępcę?

Ulbricht odbywa zaś dożywocie za swoją rolę w stworzeniu Silk Road – darkwebowego rynku, za pomocą którego można było kupować broń, narkotyki i inne nielegalnego rzeczy. Do tego w ramach niego można było płacić głównie kryptowalutami, co miało zwiększyć anonimowość transkacji.

Kiedy FBI zakończyło swoje działania śledcze, aresztowało twórcę rynku i zlicytowało przejęte po nim BTC. Sam Draper brał udział w licytacjach i kupił w ten sposób aż 30 000 BTC.

„Rozumiem, że musi być przykładem, bo przekroczył pewną granicę”, kontynuował Draper, “był już jednak w więzieniu od jakiegoś czasu. Wydobądźmy go stamtąd. Sam płaczę, gdy mój kot trafia do klatki, a moje serce krwawi, gdy [tacy] więźniowie wchodzą trafiają do cel.”

Draper oszalał?

Słowa Drapera mogą szokować lub przynajmniej dziwić. W końcu mówi on o człowieku, który był przestępcą i handlował nielegalnymi rzeczami. Zapewne inwestor myśli o tym inaczej. Patrzy na Ulbrichta jak na człowieka o wielkim umyśle. Taki jest bowiem potrzebny, by zbudować tego typu rynek jakim było Silk Road. Może słynny inwestor liczy, że darkwebowy przestępca po resocjalizacji mógłby stworzyć coś wielkiego związanego z kryptowalutami?

Co oczywiste szanse na to, że Ulbricht wyjdzie z więzienia w USA są nikłe. Tym bardziej za przestępstwa, za jakie został skazany. Najprawdopodobniej umrze za kratkami.

W dar webie starano się kontynuować jego “dzieło”. Powstał Silk Road 2.0., ale także zakończył się porażką jego twórców.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here