Naga Marketsjpmorgan budynekAmerykański gigant, bank inwestycyjny JP Morgan Chase, ogłosił jakiś czas temu, że planuje wprowadzić na rynek własną kryptowalutę, która ma działać w bankowości w USA. Wszystko w celu zwiększenia efektywności systemu rozliczeń. Stąd też JPM Coin będzie początkowo koncentrować się na międzynarodowych rozliczeniach dużych korporacji, pomagając przyśpieszyć transakcje, które obecnie – z wykorzystaniem istniejących opcji, takich jak SWIFT – trwają dzień lub dłużej.


Jamie Dimon JP MorganOgłoszenie wprowadzenia JPM Coina wywołało nie lada poruszenie w całej branży kryptowalut. Warto bowiem przypomnieć, że Jamie Dimon będący prezesem JP Morgan Chase wielokrotnie krytykował Bitcoina i inne waluty wirtualne. Już we wrześniu 2017 roku nazwał on Bitcoina “oszustwem” i zagroził, że zwolni pracowników za posiadanie BTC a następnie przyznał, że “Bitcoin g**no go obchodzi” dodając, że to “marnotrastwo czasu”, “bezwartościowe aktywo” oraz “głupia” inwestycją “bez wartości rzeczywistej”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo tak sceptycznego podejścia do Bitcoina, JP Morgan postanowił stworzyć własnego coina. Już w połowie lutego br. na jego temat wypowiedział się CEO Ripple, Brad Garlinghouse, który przyznał, że JPM Coin “nie trafia w sedno” krypotwaluty.

Kolejnym krytykiem JPM Coin stał się także Tim Draper. Ten inwestor, miliarder i znany zwolennik Bitcoina (BTC) stwierdził, że działania Dimona pokazują, że żałuje on swoich wcześniejszych słów i przechodzi przez wszystkie, klasyczne etapy od zaprzeczenia i wyparcia aż po akceptację:

Tim Draper– Ten facet…. najpierw mówi, że bitcoin to oszustwo. Potem wpada w paranoję…. potem ustawia wszystkie banki przeciwko niemu… potem mówi, że karty kredytowe, moje karty kredytowe nie mogą być użyte do zakupu BTC i wtedy decyduje, że zrobi własną monetę. To było takie śmieszne. To typowe…. to jest jak siedem etapów…. oni przechodzą przez zaprzeczenie…. potem idą do akceptacji. Więc on jest w akceptacji. – komentuje Draper.

Zobacz także: Tim Draper: Bitcoin zdominuje rynek, za 5 lat tylko przestępcy będą używali gotówki

Zauważa on także, że JPM Coin nie będzie tak skuteczny jak Bitcoin. Jego największą wadą jest to, że jest “związany z bankiem a ludzie woleliby nie używać banku.”

Bitcoin po 250 tys. USD już za 4 lata

Równocześnie Draper podtrzymuje swoją optymistyczną prognozę ceny Bitcoina. Legendarny już na tym rynku inwestor uważa, że do 4 lat czeka nas spektakularna bańka spekulacyjna. Jego zdaniem cena Bitcoina wyniesie około 250 000 dolarów do 2022 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWtorkowy przegląd rynków – jen japoński największym wygranym sesji
Następny artykułWojna handlowa między USA, a Europą? Kurs EUR/USD – oceniają duże banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here