Naga Markets


jpmorgan budynekAmerykański gigant, bank inwestycyjny JP Morgan Chase, ogłosił jakiś czas temu, że planuje wprowadzić na rynek własną kryptowalutę, która ma działać w bankowości w USA. Wszystko w celu zwiększenia efektywności systemu rozliczeń. Stąd też JPM Coin będzie początkowo koncentrować się na międzynarodowych rozliczeniach dużych korporacji, pomagając przyśpieszyć transakcje, które obecnie – z wykorzystaniem istniejących opcji, takich jak SWIFT – trwają dzień lub dłużej.


Jamie Dimon JP MorganOgłoszenie wprowadzenia JPM Coina wywołało nie lada poruszenie w całej branży kryptowalut. Warto bowiem przypomnieć, że Jamie Dimon będący prezesem JP Morgan Chase wielokrotnie krytykował Bitcoina i inne waluty wirtualne. Już we wrześniu 2017 roku nazwał on Bitcoina “oszustwem” i zagroził, że zwolni pracowników za posiadanie BTC a następnie przyznał, że “Bitcoin g**no go obchodzi” dodając, że to “marnotrastwo czasu”, “bezwartościowe aktywo” oraz “głupia” inwestycją “bez wartości rzeczywistej”.

Mimo tak sceptycznego podejścia do Bitcoina, JP Morgan postanowił stworzyć własnego coina. Już w połowie lutego br. na jego temat wypowiedział się CEO Ripple, Brad Garlinghouse, który przyznał, że JPM Coin “nie trafia w sedno” krypotwaluty.

Kolejnym krytykiem JPM Coin stał się także Tim Draper. Ten inwestor, miliarder i znany zwolennik Bitcoina (BTC) stwierdził, że działania Dimona pokazują, że żałuje on swoich wcześniejszych słów i przechodzi przez wszystkie, klasyczne etapy od zaprzeczenia i wyparcia aż po akceptację:

Tim Draper– Ten facet…. najpierw mówi, że bitcoin to oszustwo. Potem wpada w paranoję…. potem ustawia wszystkie banki przeciwko niemu… potem mówi, że karty kredytowe, moje karty kredytowe nie mogą być użyte do zakupu BTC i wtedy decyduje, że zrobi własną monetę. To było takie śmieszne. To typowe…. to jest jak siedem etapów…. oni przechodzą przez zaprzeczenie…. potem idą do akceptacji. Więc on jest w akceptacji. – komentuje Draper.

Zobacz także: Tim Draper: Bitcoin zdominuje rynek, za 5 lat tylko przestępcy będą używali gotówki

Zauważa on także, że JPM Coin nie będzie tak skuteczny jak Bitcoin. Jego największą wadą jest to, że jest “związany z bankiem a ludzie woleliby nie używać banku.”

Bitcoin po 250 tys. USD już za 4 lata

Równocześnie Draper podtrzymuje swoją optymistyczną prognozę ceny Bitcoina. Legendarny już na tym rynku inwestor uważa, że do 4 lat czeka nas spektakularna bańka spekulacyjna. Jego zdaniem cena Bitcoina wyniesie około 250 000 dolarów do 2022 r.

echo adrotate_group(34, 0, 0, 0);


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

echo adrotate_group(47, 0, 0, 0);
Poprzedni artykułWtorkowy przegląd rynków – jen japoński największym wygranym sesji
Następny artykułWojna handlowa między USA, a Europą? Kurs EUR/USD – oceniają duże banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here