Naga MarketsTim Draper: giełdowe IPO i kryptowaluty nie idą w parzeTim Draper, znany amerykański inwestor z rynku venture capital i znany inwestor, uważa, że ​​początkowe oferty publiczne (IPO) nie są najlepszym źródłem finansowania dla firm z branży nowych technologii.

  • Draper jest zdania, że IPO to dość przestarzały model finansowania firm.
  • Podkreśla, że nie nadaje się on w kontekście rynku blockchaina.

Tim Draper: IPO nie jest dla wszystkich

Miliarder i inwestor pojawił się na konferencji Unitize 6 lipca, aby porozmawiać o inwestowaniu we wczesne etapy rozwoju blockchain. Podkreślił, że istniejące przepisy utrudniają firmom z rynku blockchaina rozwój.

Nie polecam nikomu udostępnianie [akcji] na giełdzie, chyba że Twoja firma jest warta co najmniej 10 miliardów dolarów – powiedział inwestor.

Draper kontynuował, że bardziej sensowne jest, aby przedsiębiorcy z rynku blockchaina szukali inwestycji za pomocą dużych funduszy lub używali innych form pozyskiwania środków, takich jak tokenizacja.

– Organy regulacyjne sprawiły, że IPO stało się tak drogie, że naprawdę nie jest tego warte […]. Największe inwestycje pochodzą z tych dużych funduszy, a to jest łatwiejszy sposób na uzyskanie pieniędzy niż próba wejścia na giełdę – mówił.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Inwestowanie w różnorodność

Podczas panelu Draper wspierał także idee różnorodności w kwestii finansowania początkowych etapów rozwoju branży.

– Jeśli będziemy nadal wspierać tych niezwykłych przedsiębiorców, kimkolwiek są, skądkolwiek by nie przyszli, sprawimy, że świat stanie się lepszy. Tak na to patrzę. Nie patrzę na twoje pochodzenie, religię, rasę, płeć – dodał.

Jak podkreślił, “szukamy wielkich pomysłów, dużych rynków, na których przedsiębiorca ma wielką pasję dot. tego, co robi”.

Draper od dawna inwestuje w BTC. W 2014 r. kupił nawet kryptowaluty wystawione na aukcji majątku, jaki pozostał po upadku darwebowej giełdy Silk Road. Nadal jest aktywnym inwestorem na tym rynku. Prognozuje nawet kolejną bańkę BTC, która ma mieć miejsce w najbliższych latach.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here