Naga MarketsTim DraperBitcoin (BTC) mocno zyska z powodu zainteresowania LibraCoin Facebooka i wszystkimi kryptowalutami, powiedział miliarder Tim Draper.

Tim Draper uważa, że środowisko bitcoina wzmocni się dzięki LibraCoin. Miliarder powiedział to rozmawiając z CNBC w ramach wywiadu z dnia 19 lipca.

Draper, który znany jest jako “adwokat ” i zagorzały zwolennik bitcoina, bronił zarówno LibraCoin, jak i innych kryptowalut. Ma negatywne zdanie dot. ostatniej presji na ten rynek ze strony rządów, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Przypomnijmy, że politycy i urzędnicy na całym niemal globie są negatywnie nastawieni do cyfrowej waluty giganta. Szef Fed podkreśla, że projekt należy zbadać, nim trafi on na rynek.

Tim Draper o BTC

Zapytany, czy świat stał się teraz środowiskiem post-bitcoinowym, stwierdził, że bitcoin reprezentuje prawdziwą innowację ze świata kryptowalut i ostatecznie będzie narzędziem, które zmieni kształt granic, finansów i władzy politycznej.

„Myślę, że wszystkie te inne kryptywaluty są mostami do środowiska bitcoina”

-powiedział.

Zasugerował, że regulatorzy w USA nie są dziś zbyt kompetencji, by badać kryptowaluty. Na przykładzie LibraCoin wytłumaczył, że nie ma potrzeby domagać się gwarancji regulacyjnych przed uruchomieniem produktu.

„Wprowadzamy regulacje przed wprowadzeniem innowacji – Facebook ogłosił właśnie [plany dot.] Libra; jeszcze nawet nie byli w stanie jej wysłać [tj. dokonać pierwszej transakcji], a regulatorzy są wszędzie”

– kontynuował.

Fan BTC numer jeden

Draper od dawna śledzi rynek kryptowalut i blockchaina. Kilka lat temu kupował bitcoiny na aukcji FBI, na której nabył środki, które przejęto po upadku Silk Road. Choć wtedy wielu śmiało się z jego decyzji, dziś trzeba uznać, że zrobił jeden z interesów życia. Kupował wtedy oficjalnie BTC za cenę kilkuset USD za 1 coina.

Od dawna też sugeruje, że kryptowaluty i sieć bloków to przyszłość. Gdy tylko media zaczęły spekulować nt. kryptowaluty Facebooka, Draper przyznał, że chętnie włączy się w projekt. Dziś nie wiadomo, czy jego rozmowy z firmą przyniosły rezultaty. Na razie żaden jego podmiot nie jest częścią Stowarzyszenia Libra, które ma zrządzać cyfrową walutą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here