Naga MarketsTim Draper: Bitcoin przegra walkę o prym z DeFi (i ReFi)
Tim Draper

Popularny inwestor venture capital oraz propagator technologii kryptowalutowych Tim Draper jest zdania, że Bitcoin przegra walkę o dominację ze światem zdecentralizowanych finansów (DeFi). Swoje poglądy na ten temat prezentował podczas wywiadu z prezesem Finder.com, Fredem Schebestą.

  • DeFi przyciąga uwagę użytkowników dzięki możliwością pożyczkowym, istotną kwestią jest jednak również epidemia Covid-19, zmuszająca traderów do transferu środków z giełd na portfele
  • Bitcoin zdaniem Drapera będzie cały czas zyskiwał, między innymi dzięki bezprecendesowemu luzowaniu polityki pieniężnej na całym świecie, jednak palmę pierwszeństwa prędzej czy później skradnie Defi
  • Według prognoz Finder.com, Bitcoin ma kosztować 14,2 tys. dol. a Ether 513 dol. do końca 2020 roku

Bitcoin był pierwszy, stanie się jednak cześcią ekosystemu DeFi i/lub ReFi

Podczas gdy Bitcoin był pierwszym, który z powodzeniem wprowadził pieniądze do Internetu, DeFi ma na celu stworzenie systemu dla tych pieniędzy, aby nadal się poruszać, pracować i znaleźć sensowną wartość. tak jak każda waluta korzysta z bycia częścią zdrowego systemu finansowego, kryptowaluty korzystają z bycia częścią ekosystemu DeFi – komentował Fredem Schebesta zapraszając do rozmowy z Timem Draperem.

Draper spytany o to czy DeFi stanie się większe od Bitcoina potwierdził, że jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie wycofują kryptoaktywa z giełd na swoje portfele. Szukają bowiem nowych okazji inwestycyjnych i atrakcyjnych stóp zwrotu zapewnianych przez zdecentralizowane finanse.

Zobacz również: Tim Draper zdradził, w jakie altcoiny inwestuje

Popularny inwestor mówił również o transferze, który od Bitcoina przez DeFi dojdzie również do ReFi, czyli zdecentralizowanego świata zakupów (retail). Sprzedawcy zaczną jego zdaniem korzystać z Bitcoina, dzięki czemu zaoszczędzą kilka procent, które normalnie płacą pośrednikom płatności, a te obniżki mogą zostać przerzucone na klientów.

W najbliższych latach waluty cyfrowe banku centralnego, inne aktywa w postaci żetonów, takie jak cyfrowe złoto, nieruchomości lub energia oraz waluty kryptograficzne, takie jak Bitcoin, staną się cyfrowymi aktywami w ekosystemie DeFi – dodawał Schebesta podczas wywiadu z Draperem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here