Naga Marketstim draperZgodnie z informacjami portalu Fxstreet Tim Draper podtrzymuje swoją optymistyczną prognozę ceny Bitcoina. Legendarny już na tym rynku inwestor uważa, że do 4 lat czeka nas spektakularna bańka spekulacyjna.


Taka perspektywa jest dziś aż dziwna. Wahania cen na rynku kryptowalut są teraz rekordowo niskie, co zwiastuje mocny ruch w jakąkolwiek stronę. Czy jednak na pewno będzie to wybicie w górę, czy może byki zostaną stratowane przez potężne niedźwiedzie i czek nas jednak nowa fala bessy?

Te artykuły również Cię zainteresują
A może jednak hossa?

Miliarder Tim Draper nie ma takich dylematów. Przynajmniej jeśli chodzi o długoterminową prognozę. Uważa, że cena Bitcoina wyniesie około 250 000 dolarów do 2022 r.

Skąd takie liczby? W czasie wystąpienia na konferencji Crypto Invest Summit w Los Angeles, inwestor podkreślił zalety głównej kryptowaluty. Uważa, że nie jest ona upolityczniona jak waluty typu fiat, które mają co prawda wsparcie rządów, co jednak stanowi też ich wadę. W pewnym sensie podważył też słynną teorię Kopernika-Gershama:

„Tak więc teraz jest 86 bilionów dolarów politycznej waluty. Nazywa się ją walutą „fiat”, ale ona jest polityczna. Wierzę, że ta waluta będzie powoli zjadana przez lepszą walutę, która jest globalna, zdecentralizowana i pozbawiona tarć. To właśnie lepsza waluta. Bitcoin jest lepszą walutą. I myślę, że Bitcoin będzie jedną z pięciu kryptowalut.”

Draper: nowy, wspaniały świat

Kryptowaluty i technologia blockchain mogą zmienić sposób działania rządów i ich wpływ na obywateli. Dalej Draper snuł swoją wizję świata:

„Myślę, że rząd może zostać przekształcony w znacznym stopniu. Co oznacza połączenie razem tych wszystkich technologii. Masz token, który jest globalny i zdecentralizowany. Ten token jest w doskonałym rejestrze zwanym blockchain, więc nie wymaga żadnej specjalnej rachunkowości, ponieważ rachunkowość jest już wykonana.”

Podkreśla też znaczenie i zalety smart kontraktów, które mogą pomóc ograniczyć nadmierną biurokrację oraz korupcję. Zwiększą bowiem przejrzystość wszelkich procesów. Analizy big data i sztuczna inteligencja zastąpią przerost biurokracji? To także mieści się w głowie Drapera. Choć dziś brzmi to jak scenariusz filmu sc-fi, jest całkiem realnym pomysłem na świat nadchodzącej dekady.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here