TikTok: Zakupy w aplikacji wystrzeliły w górę przez kwarantannę

Naga MarketsTikTok: Zakupy w aplikacji wystrzeliły w górę przez kwarantannęWedług danych Sensor Tower, TikTok i jego chińska bliźniacza aplikacja Douyin uplasowały się na pierwszym miejscu wśród aplikacji mobilnych pod względem przychodów z kwietnia. Głównym powodem tych wyników jest oczywiście wprowadzenie kwarantanny i nacisk na pozostawanie w domu.

  • Dwie aplikacje należące do ByteDance odnotowały w pierwszym kwartale przychód na poziomie 78 milionów dolarów.
  • 86,6% przychodów pochodzi z Chin.
  • O 17,3% wzrośnie w tym roku liczba użytkowników mediów społecznościowych z USA, którzy dokonają za ich pośrednictwem przynajmniej jednego zakupu.  

Rekordowe wyniki Tik Toka i Douyin

Przychody z zakupów w obu aplikacjach mobilnych wzrosły około 10-krotnie do 78 milionów dolarów. Taki skok pozwolił im na wyprzedzenie takich aplikacji jak Netflix, czy YouTube od Googla.

Te artykuły również Cię zainteresują
W obu wersjach aplikacji do transmisji wideo, zapełnionych filmami tańczących celebrytów i influencerów, ale także memami, użytkownicy mogą zakupić wirtualną walutę, aby wydać ją na wsparcie swoich ulubionych twórców.

Zobacz również: Dane makro, eskalacja konfliktu USA – Chiny. Co czeka nas w przyszłym tygodniu?

Zdecydowaną większość, bo aż 86,6% przychodów wygenerowali użytkownicy  z Chin, którzy robili zakupy w Douyin. Jest to olbrzymia różnica w porównaniu do rynku amerykańskiego, który odpowiadał tylko za 8,2% kwietniowego przychodu.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

W czerwcu, twórca platformy Disney+ Kevin Mayer, przejmie kontrolę nad TikTokiem

EMarketer spodziewa się, że ponad 75 milionów amerykastanyńskich użytkowników sieci społecznościowych w wieku 14 lat i więcej dokona przynajmniej jednego zakupu z kanału społecznościowego w 2020 roku, co oznacza wzrost o 17,3% od 2019 roku.

W pierwszym kwartale 2020 roku TikTok i Douyin zostały pobrane 315 milionów razy, w porównaniu do 187 milionów razy rok wcześniej.

Pozycja Tik Toka w rankingu i jego przychody według miesięcy od 2018 r., źródło: Sensor Tower

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here