Naga MarketsTikTok może zniknąć ze sklepów Apple App Store i Google PlayAplikacja TikTok do publikowania krótkich wideo znalazła się ostatnio na celowniku Donalda Trumpa. Prezydent USA korzystając ze swoich specjalnych uprawnień zakazał amerykańskich transakcji z popularną aplikacją należącą do chińskiej spółki ByteDance. Trump wydając tzw. executive orders powołał się na zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. Reuters dotarł do dokumentów z Białego Domu, które wskazują, że TikTok może zniknąć ze sklepów z aplikacjami App Store od Apple oraz Google Play. Ponadto, reklamowanie się na chińskiej platformie ma być nielegalne.

  • Donald Trump zbanował chińską aplikację TikTok
  • Zakaż ma sprawić, że TikTok zniknie ze sklepów z aplikacjami
  • Chińska aplikacja nielegalnie zbierała dane użytkowników przez 15 miesięcy

Apple i Google wycofa aplikację TikTok ze swoich sklepów?

Ubiegłotygodniowe zarządzenia wykonawcze Donalda Trumpa (dotyczące również WeChat) mają obowiązywać za 45 dni począwszy od 6 sierpnia 2020 r. Stany Zjednoczone w ten sposób starają się ograniczyć technologiczną potęgę Chin.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Dokument, który wypłynął w tym tygodniu z Białego Domu zawiera wgląd w sposób myślenia administracji Trumpa. Pokazuje, że rząd USA rozważa zakłócenie kluczowych aspektów działalności i finansowania TikTok, w związku z obawami o bezpieczeństwo danych osobowych obsługiwanych przez aplikację.

– Zabronione transakcje mogą obejmować na przykład umowy na udostępnienie aplikacji TikTok w sklepach z aplikacjami… zakup reklam w TikTok i zaakceptowanie warunków korzystania z usługi w celu pobrania aplikacji TikTok na urządzenie użytkownika – zawarto w dokumencie.

Eksperci uważają, że może znacznie spowolnić rozwój aplikacji. Jednakże, pobieranie TikToka z zagraniczych stron internetowych wciąż może być możliwe. Pytanie tylko, czy amerykańscy użytkownicy aplikacji będą aż tak zdeterminowani, by próbować obchodzić zakaz.

TikTok nielegalnie zbierał dane użytkowników

Najnowsze doniesienia odnośnie samego TikToka nie nastręczają mu wielbicieli. Jak się okazuje, aplikacja przez kilkanaście miesięcy pobierał adresy MAC (identyfikatory sprzętowe urządzeń sieciowych) bez zgody użytkowników.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Według raportu The Wall Street Journal, TikTok przez prawie 1,5 roku w latach 2018 i 2019 korzystając z luki w zabezpieczeniach łączył dane o adresach MAC z identyfikatorami reklamowymi, ułatwiając sobie śledzenie działań użytkownika. Jako, że dane były szyfrowane, metoda wykorzystywana przez TikTok była przez długi czas niewykrywalna.

Twórcy aplikacji oświadczyli, że z dniem 18 listopada 2019 roku ten proceder został przerwany, wtedy bowiem wydana została aktualizacja aplikacji, w której zaprzestano zbierania danych o adresach MAC urządzeń. Mowa tu o wersji TikTok na Androida dostępnej w sklepie Google Play.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here