Naga MarketsThyssenkrupp to wielki niemiecki konglomerat będący jednym z największych producentów stali. Spółka ogłosiła dziś plan szerokiej redukcji zatrudnienia celem ograniczenia kosztów administracyjnych. W efekcie jej notowania przeszły do testu ważnej strefy oporu.

Akcje Thyssenkrupp od początku 2016 roku poruszają się w wyraźnym trendzie wzrostowym. W maju doszło do wybicia ważnej strefy oporu wypadającej przy 24,64 EUR. Po jej skutecznym re-teście byki rozpoczęły marsz w stronę 26,43 EUR, czyli poziomu wyznaczającego szczyty sprzed dwóch lat. Impet strony popytowej jest spory, co zwiększa szansę na wybicie tej bariery. Ponadto kupującym sprzyja fakt, że średnie kroczące poruszają się do góry (tutaj 50-, 75- oraz 150-okresowe), co wskazuje na siłę trendu wzrostowego.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Thyssenkrupp (TKA.DE) zyskując prawie 2,8% był zdecydowanie najlepszą spółką w indeksie DAX podczas wtorkowej sesji. Jest to spowodowane decyzją koncernu o zmniejszeniu zatrudnienia w administracji od 2000 do 2500 etatów do 2020 roku, co ma pozwolić na ograniczenie kosztów o około 400 mln EUR.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here