Naga Markets

Thorium Space pozyskał w ofercie prywatnej 5,5 mln zł, nadal rozważa dual listingWarszawa, 07.07.2022 (ISBnews) – Thorium Space zamknął kolejną rundę finansowania, w której pozyskał 5,5 mln zł przy wycenie 153 mln zł pre-money, tj. o 50% wyższej niż w poprzedniej rundzie na jesieni 2021 r., podano w komunikacie. Łącznie pozyskane finansowanie (umowy grantowe i wsparcie inwestorów), przekroczyło już 100 mln zł. Spółka podtrzymuje zainteresowanie dual listingiem w Warszawie i na jednym z zachodnich parkietów.

“To ostatnia runda finansowania przed planowanym na przyszły rok debiucie na giełdzie. Spółka podtrzymuje deklaracje, że zainteresowana jest notowaniem na jednym z kluczowych parkietów Europy. Thorium szczególnie przychylnie patrzy ku giełdzie francuskiej, rozważając dual listing na GPW w Warszawie” – czytamy w komunikacie.“Zakończona runda finansowania zaspokaja nasze bieżące potrzeby finansowe na przeszło 12 miesięcy. Oczywiście, daje to duży komfort pracy i pozwala na skupienie się na prowadzonych projektach. Całkowita zmiana sytuacji geopolitycznej w Europie i na świecie przyspieszyła pewne decyzje i procesy w spółce. Wojna w Ukrainie pokazała, jak ważna jest komunikacja, czyli coś, w czym się szczególnie specjalizujemy. Zainteresowanie naszymi projektami wzrosło wielokrotnie i to zarówno w sektorze cywilnym jak i wojskowym” – powiedział prezes Paweł Rymaszewski, cytowany w komunikacie.

Thorium Space Sp. z o.o. to firma z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej (Space Advanced Communication Company). Zajmuje się projektowaniem nowatorskich rozwiązań technologicznych w zakresie konstruowania pojazdów kosmicznych i inteligentnych anten macierzowych, mających zastosowanie w branży kosmicznej i sektorze obronności. Tworzy ją interdyscyplinarny zespół blisko 40 inżynierów technologii kosmicznych oraz specjalistów z dziedzin pokrewnych. Posiada biura we Wrocławiu i Warszawie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc prognoza | dyskusja na temat kursu btc | kurs dolara australijskiego | średni kurs lewa | stalprodukt giełda | pgn akcje | famur giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here