Naga Markets

Thorium Space pozyskał 18 mln zł w programie na rzecz obronności krajuThorium Space, producent zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej (Space Advanced Communication Company), otrzymał 18,1 mln zł dofinansowania w ramach Programu na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa pn. “Rozwój nowoczesnych, przełomowych technologii służących bezpieczeństwu i obronności państwa” pk. “SZAFIR”. Łącznie Thorium Space pozyskało i podpisało już umowy na wsparcie grantowe na niespełna 100 mln zł.

Thorium Space zbuduje transponder satelitarny na potrzeby MON

Łączna wartość projektu, którego efektem końcowym będzie zbudowanie Taktycznego Adaptacyjnego Transpondera Satelitarnego (T-XPDR), to nieco ponad 20 mln zł. Thorium Space wnioskował o dofinansowanie w wysokości 18,1 mln zł i otrzymał w pełnej wysokości, jako jedna z zaledwie kilku firm startujących w programie „Szafir”. Na początku kwietnia bieżącego roku, do drugiego rozstrzygającego etapu w konkursie, zaklasyfikowano zaledwie 9 z 80 ubiegających się projektów.

Jesteśmy bardzo dumni, że po raz kolejny w obliczu ogromnej, merytorycznej konkurencji, nasz projekt zdobył uznanie oceniających. W obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej na świecie, nasze rozwiązanie, które zapewni bezpieczną, w pełni szyfrowaną łączność satelitarną, to jeden z kluczy dla bezpieczeństwa państwa – podkreśla Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.

Celem projektu jest opracowanie demonstratora w pełni cyfrowego, adaptacyjnego transpondera telekomunikacyjnego działającego w paśmie Ka (segment kosmiczny), zbudowanego z użyciem najnowszej technologii SDR/SDS oraz Cognitive Radio, przeznaczonego do realizacji taktycznej łączności satelitarnej (PTSC), wyposażonego w innowacyjne, wielowiązkowe, płaskie, elektronicznie sterowane macierze antenowe.

Transponder ten pozwala na zapewnienie bezpiecznej, w pełni szyfrowanej łączności cyfrowej, a dzięki możliwości cyfrowego kształtowania oraz kierowania wiązek radiowych na określony obszar (także dynamicznie) oraz cyfrowej generacji sygnałów radiowych pozwala na pracę z użyciem technologii Beam Hopping, Beam Tracking,Beam Forming.

„Szafir” to kolejne dofinansowanie, które zdobył Thorium Space. W ubiegłym roku spółka uzyskała wsparcie do projektu „Stacja bazowa 5G w paśmie milimetrowy / Polish 5G mmWave Micro Cell” oraz dofinasowanie do projektu “SUBCOM – Satelitarny system teledetekcji oraz komunikacji suborbitalnych rakiet badawczych”. Łączna wartość projektów to ponad 60 mln zł, a wartość uzyskanego dofinansowania przekroczyła 48 mln zł. Łącznie Thorium Space pozyskało i podpisało już umowy na wsparcie grantowe na niespełna 100 mln zł, razem z finasowanie inwestorów to już ponad 120 mln zł.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułRyvu Therapeutics zapowiada prezentację posterów podczas prestiżowej konferencji
Następny artykułPKN Orlen był wczoraj najsłabszą spółką w indeksie WIG20. Dino również pod kreską
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here