Naga Markets


Potentat medialny Thomson Reuters będzie od teraz śledził sto największych kryptowalut w swoim narzędziu śledzenia sentymentu. Istotne dane zostaną dostarczone poprzez współpracę z MarketPsych Data LLC, tak wynika z oświadczenia prasowego opublikowanego 13 czerwca.

W marcu Thomson Reuters dodał dane dotyczące sentymentu na Bitcoinie. Pozyskiwane one są poprzez skanowanie ponad 400 różnych stron internetowych piszących o kryptowalutach. Nowy pakiet TRMI Cryptocurrency Sentiment będzie monitorował ponad 2000 portali informacyjnych oraz 800 mediów społecznościowych w celu zbadania największych 100 kryptowalut. Według notki prasowej TRMI 3.1 wykorzysta narzędzia wizualizacyjne oraz badania ilościowe do wsparcia decyzji traderów.

W kwietniu badanie wykonane przez Thomson Reuters wykazało, że co piąta badana firma finansowa zainteresowała się rozszerzeniem działalności o kryptowaluty w najbliższym roku, z czego 56 z nich zamierza zaoferować krypto do października. Pradeep Menon z Thomson Reuters powiedział, że to właśnie zainteresowanie firm finansowych skłoniło spółkę do zaoferowania nowych danych.

Celem stworzenia narzędzia jest rozwiązanie, które pozwoli klientom firmy uzyskać cenne wskazówki pomocne w podejmowaniu strategicznych decyzji inwestycyjnych. Wcześniej w tym roku na platformie Thomson Reuters REDI stał się możliwy handel Bitcoinem poprzez kontrakty terminowe CME Group i CBOE.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here