Naga MarketsBitcoiin spadaJeden z popularniejszych strategów Wall Street – Thomas Lee będący szefem działu badań w Fundstrat Global Advisors po raz kolejny obniżył swoje prognozy dot. przyszłej wyceny Bitcoina (BTC). Mimo, że jeszcze do niedawna prognozował on wzrost kursu najpopularniejszej z walut wirtualnych do poziomu 25 tys. jeszcze w tym roku, to z początkiem lipca br. obniżył swoje prognozy do 22 tys. USD. Biorąc pod uwagę, że rynek może mieć spore problemy z realizacją i tej nowej (obniżonej) projekcji, postanowił on ponownie ją zrewidować, tym razem do zaledwie 15 tys. USD.


Kluczowym katalizatorem dla zrewidowanej ceny docelowej BTC jest spadający próg rentowności lub poziom, na którym koszty wydobycia odpowiadają wartości rynkowej. Zgodnie z danymi Fundstrat, dla koparek Bitmain Antminer S9, punkt ten wynosi obecnie 7 tys. USD. Lee szacuje, że cena BTC powinna być około 2,2 raza wyższa niż koszty jego wydobycia, czyli powinna kształtować się nieco ponad 15 000 USD.

Warto jednak przypomnieć, że już na początku lipca br., kiedy to Lee po raz pierwszy rewidował swoje prognozy, wskazywał, że koszty wydobycia oscylują w okolic 7 tys. USD. Wówczas uważał on jednak, że wartość BTC powinna być aż 2,5-krotnie wyższa niż koszty jego wydobycia.

Pomimo, że w dalszym ciagu spodziewa się, iż kurs BTC zakończy rok na znacząco wyższym poziomie niż obecny, to jednak na notowaniach (przynajmniej póki co) nie widać zbyt wiele powodów do optymizmu. W skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs najstarszej z walut wirtualnych osunął się bowiem do najniższych poziomów od października 2017 roku i wiele wskazuje, że tendencja ta w najbliższym czasie mogłaby być kontynuowana. Kolejne, istotne wsparcie, gdzie mogłaby pojawić się jakaś reakcja popytowa znajduje się bowiem dopiero w okolicy 5 tys. USD.

Zobacz także: “Cena Bitcoina może spaść do $1500”

Lee uważa, że niedawna deprecjacja spowodowana była głównie przez ubiegłotygodniowy hard fork Bitcoin Cash’a (BCH). W dalszym ciagu pozostaje on jednak bykiem na przyszłość, zauważając, że nawet podczas rynku niedźwiedzi w latach 2013-2015, kurs BTC “nigdy nie utrzymywał się poniżej progu rentowności”.

Może Cię zainteresować: Pierwszy na świecie kryptowalutowy ETF startuje na szwajcarskiej giełdzie

Wzmacniając swoją optymistyczną postawę, Lee zwraca uwagę na zwiększone zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych przestrzenią kryptograficzną. Przykładem może być zbliżające się wprowadzenie platformy obrotu kryptograficznego Bakkt, której właścicielem jest nowojorska giełda papierów wartościowych IE, oraz wejście amerykańskiego giganta usług finansowych Fidelity na rynek aktywów cyfrowych. Oba są “częścią szerszego tworzenia infrastruktury niezbędnej do zaangażowania instytucjonalnego” – powiedział Lee.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndeks dolara (DXY) – zwycięstwo sprzedających na oporze
Następny artykułAkcje CCC z rekomendacją “kupuj” i ceną docelową 282,1 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here