Naga Marketslee Na portalu Cointelegraph można znaleźć wywiad z Thomasem Lee z Fundstrat. Analityk wypowiedział się na kilka ciekawych kwestii dotyczących rynku kryptowalut.


O Tomie Lee czytaliście na naszych łamach już wielokrotnie, najczęściej w kontekście jego przewidywań kursowych.

Przyszły hit

Teraz pytany, jaka będzie najbardziej dochodowa kryptowaluta w nadchodzącym roku, Lee potrafi zaskoczyć. Oczywiście sam przyznał, że „jest to zawsze trudne do przewidzenia”, ale wskazał też parę typów – EOS, XLM, BTC i… DOGE, czyli kryptowalutę zawdzięczającą swoją popularność słynnemu memowi. Mimo tego Lee podkreślił, że nadal uważa Bitcoina, który „szykuje się do wystrzału”, za jeden z przyszłorocznych hitów inwestycyjnych.

Apokalipsa nadchodzi?

Pytany o prognozę J.P. Morgana dotyczącą przyszłego „poważnego kryzysu finansowego” odpowiedział:

„Moim zdaniem kryzys finansowy będzie nieunikniony, ale trudno określić jego dokładną datę. (…) Mając to na uwadze, nie spodziewam się [wkrótce] nieuchronnego kryzysu.”

Jego zdaniem centrum rynku kryptowalut stanie się Azja. Lee zauważa, że istnieje tam duża populacja młodych ludzi, zaś tamtejsze kraje są technicznie doświadczone. “Ponadto istnieją już rozległe przypadki użycia cyfrowych pieniędzy i platform, takich jak WeChat i inne.” – dodał.

Nie pytaj, co Bitcoin może zrobić dla Ciebie…

Lee uważa, że dalszy rozwój jest uzależniony od samej społeczności:

“Blockchain zależy od wsparcia społeczności, a konferencje i wydarzenia umożliwiają społecznościom gromadzenie się.”

W wywiadzie nie zabrakło pytania o jego opinię na temat kontrowersyjnego Tethera. Analityk odparł, że “jest pewien, że USDT jest wspierany przez USD i ma zaufanie do zespołu Tether.”

Jego zdaniem “stablecoiny to nowy pomysł i ma nadzieję, że będą one działać.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Lee to jeden najbardziej popularnych analityków na Wall Street. Obecnie prognozuje, że cena ETH dobije do 1900 USD przed końcem 2019 roku, zaś BTC do 20 000 USD do końca tego roku.

Jego opinia w kwestii stablecoinów z jednej strony może zaś zaskakiwać, ponieważ dziś sam Tether przeżywa kryzys zaufania. Z drugiej strony niedawno pisaliśmy o ciekawym projekcie stablecoina opartego na australijskim dolarze oraz polskim Fiat Based Token.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here