Naga MarketsAmerykańska komisja handlu towarami wysłała w zeszłym tygodniu wezwanie do jednej z największych giełd kryptowalut, Bitfinex zajmującej się emisją powszechnie sprzedawanej monety powiązanej z dolarem – Theter.


Monety Tether stały się popularnym substytutem dolarów na giełdach kryptowalutowych na całym świecie. Mimo, że przedstawiciele USDT zapewniają, że wszystkie monety są wspierane przez dolary amerykańskie utrzymywane w rezerwie, to jednak firma nie dostarczyła jeszcze ostatecznych dowodów na to, że posiada udziały w publicznym obrocie lub ma skontrolowane konta. Sceptycy zastanawiali się, czy pieniądze naprawdę istnieją i czy Theter faktycznie ma pokrycie w USD.

Zobacz również: “Doktor Zagłada”: tether to oszustwo, bez którego bitcoin spadłby o 80%

Podczas gdy Tether i Bitfinex nie ujawniają kto jest ich szefem, Ronn Torossian, rzecznik prasowy firm powiedział, że ​​Jan Ludovicus van der Velde jest dyrektorem generalnym obu. Według dokumentów nazwanych “Paradise Papers” ostatnio ujawnionych przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych dyrektorem Tether jest Phil Potter a więc dokładnie ta sama osoba, która odpowiada za strategię w Bitfinex.

Brak audytu

Chociaż opinii publicznej nie ujawniono informacji ani żadnych dowodów o tym, jak tworzone są tethers, ceny rynkowe sugerują, że inwestorzy uważają, iż każda moneta jest warta ok 1 USD.

Dokument na stronie Theter pokazuje, że w połowie września 2017 r. miał on 443 mln USD i 1590 EUR na rachunkach bankowych.. Kapitalizacja Theter w tym dniu wyceniana była na ok 420 mln USD, co świadczyć mogłoby o niemal całkowitym pokryciu USDT w USD. Tether nie zidentyfikował jednak banków, w których pieniądze te są przechowywane.

W chwili obecnej cały rynek USDT wart jest jednak już ponad 2 mld USD więc pozostaje pytanie, czy wraz z kolejnymi emisjami Theter, firma zwiększyła również swoje rezerwy USD?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolski rynek – analiza WIG20 i PLN
Następny artykułIndykpol [IND] – w kierunku 100 zł? – analiza na zamówienie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here