Naga MarketsPewDiePie na konferencji PAX 2015Firma Theta Labs ogłosiła, że ​​jej protokół infrastruktury wideo Blockchain Theta Network zostanie wkrótce włączony do zdecentralizowanej platformy przesyłania strumieniowego DLive.

Zgodnie z komunikatem prasowym udostępnionym Cointelegraph 10 października, partnerstwo Theta z DLive umożliwi przekazywanie całej zawartości wideo i wprowadzi system nagród za pomocą tokenów dla użytkowników.

Największa marka w świecie gier

Jak wcześniej informowały już media, PewDiePie, znana osobowość internetu stojąca za najczęściej subskrybowanym kanałem dot. gier na YouTube, zaczął transmitować wyłącznie na DLive. Wszystko zaczęło się 14 kwietnia. W nieco ponad miesiąc po rozpoczęciu tej współpracy platforma odnotowała 67 proc. wzrostu liczby swoich aktywnych użytkowników. Jego publiczność stanowiła w tym czasie ponad 5 milionów widzów i ponad 70 000 streamerów.

Theta Network i DLive, chcą pokonać “YouTube i Twitcha za pomocą zdecentralizowanego, zbiorowego systemu dystrybucji treści wideo”, dążą też do obniżenia „szybko rosnących kosztów dostarczania treści” o co najmniej 50 proc. Pomóc ma właśnie nowe partnerstwo. Wilson Wei, CEO Lino, spółki dominującej w DLive, zauważył:

„Platforma DLive ogromnie wzrosła w 2019 r., ale wraz z nią rosną szybko koszty dostarczania treści. Dodając Theta Network do naszej infrastruktury wideo, możemy obniżyć te koszty o 50 proc. lub więcej, dzięki czemu rozwój platformy DLive jest bardziej zrównoważony, a jednocześnie mamy nowy sposób na zaangażowanie naszych użytkowników w postaci tokena”.

Streaming w formie zdecentralizowanej

Zgodnie z ogłoszeniem, pierwszym wspólnym krokiem obu firm będzie włączenie protokołu przesyłania strumieniowego peer-to-peer Theta do platformy wideo DLive zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych, umożliwiając użytkownikom DLive przekazywanie wideo w sieci Theta i zdobywanie nagród w postaci tokenów.

W przyszłości firmy planują również pogłębienie współpracy, w tym ewentualne „syndykowanie treści” między SLIVER.tv i DLive oraz wzajemną promocję.

W kwietniu dostawca indeksów kryptograficznych AltDex uruchomił indeks kryptograficzny dla tokenów związanych z grami, który ma na celu śledzenie kryptowalut i tokenów projektów opartych na blockchainie i związanych z grami wideo, e-sportem i innymi takimi zdecentralizowanymi aplikacjami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here