Naga Marketstheresa mayŚrodowy wieczór był niezwykle ważny dla Theresy May. To właśnie dziś ważyły się bowiem losy obecnej premier Zjednoczonego Królestwa. Liderka Partii Konserwatywnej zdaje się jednak być bezkonkurencyjna i bez większych problemów przechodzi prawdopodobnie najtrudniejszy czas w swej dotychczasowej karierze politycznej. 


Dziś wieczorem odbyło się głosowanie w Partii Konserwatywnej nad wotum zaufania dla Theresy May. Jak się okazuje, pomimo bezprecedensowej wpadki z wynegocjowaniem niekorzystnych warunków umowy rozwodowej z Unią Europejską i odroczeniu skazanego na porażkę głosowania w sprawie tegoż porozumienia, brytyjska premier utrzymała się na stanowisku przewodniczącej partii konserwatywnej.

Jak donosi Bloomberg, 117 spośród 317 uprawnionych do głosowania członków partii zagłosowało przeciwko Theresie May. Swoje poparcie wobec obecnej premier zadeklarowało natomiast 200 konserwatystów. Fakt, że ponad 100 deputowanych głosowało przeciwko May, nie jest dla niej dobym sygnałem.

Warto jednak zaznaczyć, że w skutek dzisiejszej wygranej – zgodnie z partyjnymi przepisami – Theresa May będzie nietykalna na pozycji szefowej partii przez kolejne 12 miesięcy i nikt nie może złożyć wniosku o ponowne wotum zaufania.

Bitwa wygrana lecz wojna wciąż trwa

Theresa May oraz Donald Tusk

Brytyjska premier wygrała dziś bitwę, jednak wojna nadal trwa. Stojące przed nią wyzwania w dalszym ciągu pozostają bowiem takie same: musi wynegocjować z UE porozumienie, które zostanie zaakceptowane przez parlamentarzystów. I mimo, że pierwsza okazja do wznowienia negocjacji pojawi się juz jutro, to mało prawdopodobne, by przedstawiciele państw członkowskich UE byli skłonni do wznowienia rozmów i większych ustępstw. Przypomnijmy, że już w trakcie poprzedniego szczytu UE, gdy zatwierdzono umowę w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej, przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział, że „Uzyskane porozumienie jest jedyne jakie było możliwe. Nie będzie innego.”

Mimo to, tuż przed głosowaniem May powiedziała, że nie poda się do dymisji i zamierza dokończyć proces podpisania umowy dotyczącej warunków wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wydaje się jednak, że będzie to ostatnie (bądź jedno z ostatnich) wyzwań stojących przed obecną premier. Jeszcze przed głosowaniem zapowiedziała bowiem, że nie poprowadzi Partii Konserwatywnej do wyborów w 2022 roku.

Jeremy Corbyn, lider opozycyjnej Partii Pracy zwrócił uwagę, że dzisiejsze wybory, nie mają większego znaczenia dla Brytyjczyków:

– Premier straciła większość w parlamencie, jej rząd jest w chaosie, a ona sama nie jest w stanie zawrzeć umowy Brexitowej, która będzie dobra dla kraju.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 12 grudnia 2018: EUR/USD, AUD/CHF
Następny artykułPrzegląd komunikatów GPW – Polski Holding Nieruchomości, Polnord
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here