Naga Markets webinar


theresa mayProblemy Theresy May, brytyjskiej premier nadal nie ustają. Napięta sytuacja w związku z Brexitem sprawia, że nadal postrzegana jest ona jako osoba odpowiedzialna za cały polityczny chaos. W tym momencie jednak, Theresa May będzie musiała stawić czoła swojej rozpaczliwie słabej pozycji politycznej podczas dzisiejszego głosowania w brytyjskim Parlamencie. Istnieje szansa, że straci ona kontrolę nad prowadzoną umową i że to inni ministrowie przejmą politykę brexitu Wielkiej Brytanii. Czy to początek końca brytyjskiej premier? 


Nie od dziś wiadomo, że There May ma coraz to bardziej słabnącą pozycję wśród brytyjskich polityków. Jednak w tym momencie nieoficjalnie mówi się o początku jej końca, kiedy podczas dzisiejszego spotkania ministrów Wielkiej Brytanii może okazać się, że pozycja, jaką piastuje niedługo może zostać jej odebrana.

Walka z gabinetem trwa

Choć jeszcze nieoficjalnie, to już dziś okaże się, czy głosy na temat próby odebrania obecnej premier – Theresy May – tematu prowadzenia umowy Brexitowej dojdą do skutku. Obecnie mówi się, że brytyjska premier będzie musiała dziś stawić czoła swojej stale topniejącej pozycji politycznej podczas dzisiejszego spotkania w Parlamencie, podczas gdy ministrowie z jej gabinetu coraz bardziej stanowczo próbują odebrać jej dalsze prowadzenie umowy dotyczącej Brexitu.

Zobacz również: Bank Anglii nie zmienia polityki pieniężnej, kurs funta bez reakcji

Premier nadal znajduje się w ogniu krytyki a przed nią jedna z najważniejszych decyzji – określenie daty ustąpienia stanowiska. Decyzja jest o tyle istotna, że jednoznacznie wskazywać będzie dalsze przekazanie prowadzenia rozmów oraz decyzji ws. Brexitu jej następcy. Premier nadal gra na zwłokę według reszty ministrów – rozpaczliwie do tego czasu próbując zdobyć wystarczającą liczbę zwolenników opuszczenia Wielkiej Brytanii w swojej partii.

Przypomnijmy, że Wielka Brytania miała opuścić szeregi Unii Europejskiej już nadchodzący piątek, zamiast tego jednak – premier skupiać się będzie na odbiciu nadciągającej na nią fali próbującej zbić May z funkcji premier. Podczas dzisiejszego głosowania dojdzie do odpowiedzenia na podstawowe pytanie: czy posłowie Parlamentu Europejskiego przejmą kontrolę nad agendą legislacyjną i czy dalsze losy Brexitu należeć będą do nich. Jeśli do tego dojdzie, wówczas pozwoli to prawodawcom na wyrażenie poparcia dla różnych opcji – w tym również nawet opcję anulowania Brexitu.

Reakcja funta szterlinga?

Reakcja brytyjskiej waluty na jedno z najważniejszych głosowań w tym miesiącu jest póki co stonowana. Spadek funta szterlinga nie powinien nikogo zdziwić w momencie, kiedy ważą się losy nie tylko samej Wielkiej Brytanii ale również dalszych relacji na linii UK – UE. W tym momencie para GBP/USD oscyluje wokół ceny 1,31750 i sprawia wrażenie, że możliwość dalszego spadku może osiągnąć w pierwszej kolejność poziomy 1,31350 następnie 1,30200.

Warto przeczytać: May chce opóźnienia Brexitu do 30 czerwca, kurs funta spada do 4,96 zł

W tym momencie bardzo ciężko jest oszacować w jaki sposób potoczą się dalsze dyskusje nt. odebrania obecnej premier szansy na prowadzenie Wielkiej Brytanii w stronę opuszczenia szeregów UE. W tym momencie szacowana jest większa zmienność w godzinach wieczornych, z naciskiem na testy dolnych ograniczeń.

wykres GBPUSD M30 25.03.2019
GBPUSD M30 25.03.2019


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here