Naga MarketsTheresa May premier UKO godzinie 15:30 w brytyjskiej Izbie Gmin odbyło się kolejne głosowanie nad zatwierdzeniem umowy ws. Brexitu. Warto przypomnieć, że dziś, 29 marca 2019 roku upływa pierwotnie wyznaczonym termin opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, który przesunięty został na 12 kwietnia. Premier May wciąż nie zgromadziła wystarczającej liczby głosów poparcia dla swojej umowy, jednak Izba Gmin wyraziła zgodę na kolejne głosowanie.


W trakcie dzisiejszego, trzeciego już głosowania Izba Gmin ilością głosów 286 do 344 opowiedziała się za odrzuceniem projektu wyjścia z Unii Europejskiej bez deklaracji politycznej nt. przyszłych relacji ze Wspólnotą.

– Taki rezultat głosowania oznacza, że brytyjczycy albo wyjdą z UE bez porozumienia 12 kwietnia albo zostaną “uwięzieni” we wspólnocie na dalszych wiele miesięcy, pertraktując kolejne warunki umowy. – komentuje wyniki dzisiejszego głosowania Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia.

– Wielka Brytania opuszcza UE 12 kwietnia – za dwa tygodnie. To za mało czasu, by wynegocjować nową umowę – oświadczyła Teresa May dodając, że Izba odrzuciła wszystkie możliwe opcje. Rząd będzie walczyć o uporządkowany Brexit tak, jak wymaga od nas tego wynik referendum w sprawie Wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. 

Odrzucając obecną formę porozumienia, brytyjski parlament odrzucił także równocześnie możliwość wyjścia z UE bez jakiegokolwiek porozumienia.

– Obawiam się, że osiągamy granice tego procesu w tej Izbie – przyznała May.

– Umowa May jest martwa. Parlament jest zablokowany, a rząd sparaliżowany. Tylko głosowanie powszechne może zjednoczyć Partię Pracy i kraj, a teraz wszyscy musimy skupić się na tym, by tak się stało. – przyznał Mike Buckley.

Donald Tusk wezwał do zwołania nadzwyczajnego szczytu UE w sprawie Brexitu. Miałby on odbyć się 10 kwietnia a więc na dwa dni przed planowanym na 12 kwietnia terminem Brexitu. Rzecznik Komisji Europejskiej stwierdził natomiast, że „scenariusz wyjścia bez umowy 12 kwietnia jest obecnie prawdopodobnym scenariuszem”, dodając że “UE przygotowuje się do tego od grudnia 2017 r. i jest teraz w pełni przygotowana na scenariusz braku porozumienia o północy 12 kwietnia. Komisja żałuje negatywnego głosowania w Izbie Gmin”

Kolejne głosowanie już w poniedziałek?

Pojawiły się również informacje o tym, że spodziewane jest kolejne głosowanie już w poniedziałek nad alternatywnymi rozwiązaniami w sprawie Brexitu. Wygląda na to, że premier Theresa May ma nadzieję, iż parlament będzie nawoływać do unii celnej w poniedziałkowym głosowaniu orientacyjnym, co rozbudziłoby nowe nadzieję na uniknięcie hard Brexitu.

Przygladając się wynikom głosowania, 34 Torysów było przeciw, co stanowi mniej niż 44 o których wstępnie szeptano w kuluarach. Gdyby 29 z nich zmieniło zdanie, wygrałaby głosowanie. Głosowało na to zaledwie 5 posłów z Partii Pracy, ale w czasie kryzysu, w obliczu hard Brexitu może być ich więcej … to co? może kolejne, 4 głosowanie w planach?

Kurs funta upada pod ciężarem Brexitu

Spoglądając na notowania funta szterlinga (GBP) wobec dolara amerykańskiego (USD) zauważymy, że negatywny wynik dzisiejszego głosowania w dość znaczny sposób uderzył w funta. Kurs pary GBPUSD osunął się bowiem poniżej linii tendencji wzrostowej, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs funta traci po głosowaniu w brytyjskiej Izbie Gmin
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs platyny spada – metal traci ponad 11% w tydzień
Następny artykułAlex Krüger: Giełdy kryptowalutowe pobierają ogromne prowizje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here