Naga Marketstheresa mayDziś o godzinie 15:30, Theresa May ponownie poprosi parlamentarzystów o zatwierdzenie umowy ws. Brexitu. Jej desperackie dążenia mają na celu uniknięcie opóźnienia wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Kurs funta wyznaczył dziś nowe minima w tym tygodniu.

Dziś, 29 marca 2019 roku upływa pierwotnie wyznaczonym termin opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, który przesunięty został na 12 kwietnia. Premier May wciąż nie zgromadziła wystarczającej liczby głosów poparcia dla swojej umowy, jednak Izba  Gmin wyraziła zgodę na trzecie głosowanie.

Wyjść, czy nie wyjść? Oto jest pytanie

29 marca pozostaje bardzo istotny jeśli chodzi o dalsze losy Brexitu, ponieważ to właśnie dziś wygaśnie możliwość uporządkowanego “rozwodu” przed 22 maja br. Od decyzji brytyjskich parlamentarzystów zależy czy skorzystają z tej opcji. W przeciwnym razie, Wielka Brytania może opuścić UE 12 kwietnia bez umowy (tzw. hard Brexit) albo nastąpi opóźnienie Brexitu mogące trwać wiele miesięcy, a nawet lat.

Na przyjęcie umowy w obecnej formie nie chce się zgodzić część członków Partii Konserwatywnej, do której należy Theresa May, ale także 10 członków Irlandzkiej Demokratycznej Parii Unionistycznej. Również Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy nie zamierza godzić się na plan premier May. Bez głosów z tych ugrupowań, szanse na zatwierdzenie porozumienia wydają się nikłe.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta osuwa się w kierunku 1,30

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara amerykańskiego tracą kolejny dzień z rzędu. Zamknięcie wczorajszej sesji miało miejsce pod poziome 1,31 natomiast dziś sprzedający kierują się do wsparcia w okolicach okrągłego poziomu 1,30. Nieco niżej znajdziemy dołek z obecnego miesiąca (1,2959).

Jak widać na wykresie dziennym GBP/USD poniżej, cena pokonała wczoraj także linię trendu biegnącą od tegorocznych minimów. Obecnie w przypadku odbicia, opór stanowić może właśnie ta linia lub znajdujący się niżej poziom horyzontalny przy 1,3100.

Zobacz również: Euro do franka (EUR/CHF) na poziomach z 2017 r. Czas na odbicie?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here