Naga MarketsTheresa May premier UKDo tej pory umowa premier Wielkiej Brytanii została trzykrotnie odrzucona przez Izbę Gmin, a jeśli nie uda jej się znaleźć większości w brytyjskim parlamencie w ciągu zaledwie miesiąca, wówczas UK będzie musiała wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, co odbije się niekorzystnie na partii rządzącej. Tym razem Theresa May posuwa się do wręcz hazardowej zagrywki, chcąc doprowadzić do Brexitu przed 26 maja.


Brexit: May stawia wszystko na jedną kartę?

izba gminNowy pomysł May polega na tym, że członkowie Izby Gmin będą mogli dodać własne modyfikacje do nowej umowy dot. Brexitu zawierającej poprawki. Uważa się, iż takie zagranie ma szanse stworzyć umowę, która uzyskałaby wystarczające poparcie w brytyjskim parlamencie. Premier UK pokłada swoje nadzieje w członkach Partii Pracy, którzy mogliby zagłosować za projektem ustawy mimo, że rozmowy z Jeremym Corbynem mające na celu osiągnięcie konsensusu w sprawie Brexitu jak dotąd nie przyniosły do tej pory żadnych rozwiązań.

Szczerze mówiąc, musi nastąpić zmiana w podejściu rządu. Nie mogą ciągle powtarzać tego, co Parlament już trzy razy zdecydowanie odrzucił, musi nastąpić zmiana – powiedział lider Partii Pracy Jeremy Corbyn po ostatnim spotkaniu we wtorek.

Jeśli jednak plan się nie powiedzie, nastąpi jeszcze większy chaos i wzrost niepewności. Będzie to również oznaczało, iż Wielka Brytania weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, co było przecież jednym z powodów powstania referendum w 2016 roku. Wielu członków Partii Konserwatywnej jest sfrustrowanych przywództwem May, a niektórzy uważają, że jedynym sposobem na wykonanie Brexitu jest usunięcie obecnej premier i podjęcie próby wyjścia z nowym liderem. May obiecała podać się do dymisji, jednak pod warunkiem zawarcia umowy.

Niedawne przesunięcie Brexitu do 31 października 2019 roku sprawiło, że temat ten zapewne przez najbliższe miesiące utrzyma się na pozycji jednego z najbardziej medialnych wątków. Mimo, że w chwili obecnej nie spekuluje się już tak intensywnie nad kwestią porozumienia, to na prowadzenie wysunął się temat przywództwa w Zjednoczonym Królestwie.

Kurs funta (GBP) kontynuuje spadki

Para walutowa GBP/USD po wybiciu dołem z formacji trójkąta kontynuuje impuls spadkowy. Podczas wczorajszej sesji zostało przebite istotne wsparcie 1.2961 (dołek z marca), co otwarło drogę do minimum z lutego 1.2772. Negatywna struktura pivotowa wspiera scenariusz spadkowy. Dopiero powrót powyżej dziennego pivota (1.2961), a następnie przebicie tygodniowego 1.3029 umożliwiłoby na wyhamowanie presji sprzedających.

Theresa May podejmuje desperacką próbę dokończenia Brexitutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here