Naga MarketsBrytyjska premier, Theresa May, wściekła w chuj agresywna
Theresa May, premier UK

Theresa May już trzykrotnie poniosła porażkę w brytyjskim parlamencie poddając pod głosowanie umowę ws. Brexitu. Sprawiło to, że Wielka Brytania nie opuściła UE w planowanym terminie, a “rozwód” odłożony został na pół roku. To z kolei pokrzyżowało plany brytyjskiej premier, która nie chciała dopuścić, by UK wzięła udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tym razem jest gotowa, by przyznać się do porażki?

W tym tygodniu na łamach portalu Comparic.pl wspominaliśmy o planie Theresy May, który zakładał, że członkowie Izby Gmin będą mogli dodać własne modyfikacje do nowej umowy dot. Brexitu zawierającej poprawki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Theresa May będzie walczyć do końca

Jednak wyżej wspomniany pomysł może nie wypalić. Zaznajomiony ze sprawą, brytyjski urzędnik państwowy wskazuje, że Premier prawdopodobnie nie przedstawi w przyszłym tygodniu parlamentowi swojego projektu ustawy Brexitowej. Co za tym idzie, istnieje także prawdopodobieństwo, że May nie starczy czasu na ewentualną ratyfikację umowy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego z 23 maja.

Zobacz również: Co robić przed, w czasie i po transakcji? – Nial Fuller

Jeśli Theresa May nie zdoła doprowadzić do przegłosowania jej porozumienia przed wyborami do PE, może zabiegać by tak się stało do 30 czerwca, zanim nowo wybrani członkowie Parlamentu Europejskiego rozpoczną kadencję. Tego zadania z pewnością nie będą ułatwiać konserwatyści, którzy już teraz chcą poznać jasny harmonogram ustąpienia May z urzędu.

Kurs funta próbuje odrabiać wczorajsze straty

Notowania funta pokonały w ubiegłym tygodniu kluczowe wsparcia, na którym okrągły poziom 1,3000 zbiegł się ze zniesieniem 38,2% całych tegorocznych wzrostów. Jako nowy opór, strefa ta zostałą przetestowana we wtorek po czym kurs w kolejnych dniach wyznaczał coraz to nowe minima.

Dziś natomiast widzimy nieznacznie odreagowanie na parze walutowej GBP/USD. W przypadku jego kontynuacji, wzrosty hamować może wspomniana wyżej strefa przy 1,3000 – 1,3013. Ponadto, para może dziś być podatna na publikację amerykańskiego PKB, którą zaplanowano na godz. 14:30.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

kurs-funta-GBPUSD-26.04.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here