Naga MarketsDonald Trump, prezydent USA

Donald Trump znany jest ze swojej bezpośredniości. Mimo już istniejących, licznych napięć, w minioną niedzielę opublikował serię tweetów, które przez niektórych odebrane zastały za “całkowicie niedopuszczalne”. Amerykański prezydent zasugerował bowiem, że cztery amerykańskie Demokratki powinny wrócić do “krajów zepsutych i zainfekowanych przestępczością, z których przybyły”.


Theresa May krytykuje Donalda Trumpa

Słowa te nie spodobały się Theresie May, która nazwała je całkowicie niedopuszczalnymi. Brytyjska premier uznała, że język używany w odniesieniu do tych kobiet był całkowicie nie do przyjęcia.

Mimo, że amerykański prezydent nie wymienił kongresmenek z nazwiska, nie ulega wątpliwości, że słowa te odnosiły się do Alexandrii Ocasio-Cortez z Nowego Jorku, Ilhana Omara z Minnesoty, Ayanny Pressley z Massachusetts i Rashida Tlaib z Michigan.

Trump napisał, że ciekawe, jak progresywne, demokratyczne kongresmenki, które pierwotnie pochodziły z krajów, których rządy są kompletną i całkowitą katastrofą, najgorsze, najbardziej skorumpowane i nieudolne gdziekolwiek na świecie…. teraz głośno i bezwzględnie opowiadają mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, największemu i najpotężniejszemu narodowi na ziemi, jak powinien być prowadzony nasz rząd.

– Dlaczego nie wrócą i nie pomogą naprawić całkowicie zepsutych i zaatakowanych przez przestępczość miejsc, z których przyszły – dodał.

Warto w tym miejscu wspomnieć jednak, że wszystkie z nich są obywatelami USA i tylko pani Omar, pochodząca z Somalii, urodziła się za granicą:

  • Ocasio-Cortez, pochodząca z Portoryki, urodziła się w Bronksie w Nowym Jorku i wychowała się na przedmieściach hrabstwa Westchester.
  • Pani Pressley, pierwsza czarna kobieta wybrana do amerykańskiego domu z Massachusetts, urodziła się w Cincinnati.
  • Pani Omar, pierwsza rodowita Somalijka wybrana na kongres i jedna z pierwszych muzułmańskich kobiet, urodziła się w Somalii, ale większość dzieciństwa spędziła w kenijskim obozie dla uchodźców, gdyż wojna domowa rozerwała jej ojczyznę. Wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych w wieku 12 lat, ucząc się angielskiego oglądając amerykańską telewizję i ostatecznie osiedlając się z rodziną w Minneapolis.

Demokraci stają w obronie kobiet

Pani Ocasio-Cortez napisała w odpowiedzi: Jesteś zły, bo nie możesz wyobrazić sobie Ameryki, która obejmuje nas.

Pani Omar dodała, także: Podsycasz biały nacjonalizm (bo) jesteś zły, że ludzie tacy jak my służą w Kongresie i walczą z twoją pełną nienawiści agendą.

Inni przedstawiciele Partii Demokratycznej stanęli murem za kongresmenkami. Pojawiły się komentarze wskazujące, że wypowiedź Donalda Trumpa jest rasistowskim i ksenofobicznym atakiem na demokratki oraz, że jego działania polegają na tym, aby Ameryka znów stała się biała.

Sam Trump zdaje się jednak nie dostrzegać żadnego nietaktu w swoich wypowiedziach. Wciąż uważa on bowiem, że tak smutno patrzeć, jak demokraci wstawiają się za ludźmi, którzy tak źle mówią o naszym kraju i którzy dodatkowo nienawidzą Izraela z prawdziwą i niepohamowaną pasją.

Wypowiedzi Donalda Trumpa prawdopodobnie nie spodobały się także Republikanom. Większość z nich nie chciała jednak głośno komentować całego zdarzenia. Jedynie Justin Amash z Michigan nazwał uwagi amerykańskiego prezydenta “rasistowskimi i obrzydliwymi”.

Theresa May osłabiła kurs funta?

Mimo, że cała ta sytuacja nie dotyczy bezpośrednio Wielkiej Brytanii, to media na całym świecie wyróżniają krytyczną postawę Theresy May wobec Donalda Trumpa. Jej komentarze zdają się idealnie obrazować bowiem fakt, iż nie ma zgody na zachowania rasistowskie i ksenofobiczne, bez względu na miejsce i ich adresatów.

Jednocześnie rodzi się jednak pytanie, czy krytyka amerykańskiego prezydenta nie przełoży się na konflikt na linii USA – UK. Biorąc pod uwagę zmienność podczas poniedziałkowej sesji zauważymy, że kurs funta traci dziś wobec dolara amerykańskiego i póki co niewiele wskazuje, by tendencja ta miała nagle ulec zmianie.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułInflacja w Polsce się rozpędza. Rośnie najszybciej od 7 lat
Następny artykułCena złota w konsolidacji, uncja kosztuje 1410$ . Co z ceną srebra i ropy naftowej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here