Naga MarketsJuż 30 kwietnia gra The Wizards – zadebiutuje w wersji na konsole PlayStation VR na rynku azjatyckim – w Japonii, Hongkongu, Singapurze, Tajwanie, Malezji, Indonezji, Tajlandii oraz Korei. Autorem tytułu jest Carbon Studio, notowany na NewConnect specjalista w dziedzinie developmentu gier i technologii VR (wirtualna rzeczywistość). Spółka ogłosiła niedawno, że sprzedaż gier z serii The Wizards, przekroczyła już ponad 100 tys. sztuk. W premierę tytułu na rynku azjatyckim zaangażowany jest znany w tym regionie publisher – Winking Entertainment. Azja stanowi dziś znaczącą część światowych przychodów z segmentów VR i AR (rozszerzona rzeczywistość).

The Wizards jeszcze w kwietniu dostępne w Azji!

Carbon Studio wprowadza The Wizards do Azji, terenu będącego jednym z najpopularniejszych regionów pod względem sprzedaży projektów dedykowanych technologii VR i AR. Gra, w wersji na PlayStation VR, zadebiutuje w Japonii, Hongkongu, Singapurze, Tajwanie, Malezji, Indonezji, Tajlandii oraz Korei już 30 kwietnia. Cena gry
będzie wynosiła równowartość 24.99 USD. W wydanie tytułu zaangażowany jest Winking Entertainment, znany publisher na rynku azjatyckim. – Winking Entertainment to wiodąca firma w Azji, która od wielu lat zajmuje się tworzeniem i wydawaniem gier. Pomoc partnera w prowadzeniu naszej gry na rynek azjatycki, jest dla nas bardzo cenna. Wierzymy, że współpraca zaowocuje sukcesem The Wizards w Azji. – mówi Błażej Szaflik. – Zgodnie z naszą strategią, The Wizards staje się globalnym tytułem i zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Niedawno odnotowaliśmy ponad 100 tys. sztuk sprzedanych egzemplarzy wszystkich gier z serii. Liczymy na kolejne wzrosty. – dodaje Błażej Szaflik.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podkreśla prezes spółki, technologie VR stają się coraz popularniejsze. Coraz więcej regionów z różnych zakątków świata, decyduje się na inwestowanie w ten segment rynku. – Obserwujemy największy potencjał wśród gier VR na rynku azjatyckim. Pokazała to m.in. sprzedaż pierwszego nakładu gogli Xiaomi MI na tym obszarze, która odbyła się w błyskawicznym tempie. Duża liczba firm w Azji na bieżąco poszukuje interesujących
partnerów do współpracy w zakresie rozwiązań VR. Jestem przekonany, że wejście na ten rynek z The Wizards da nam dalsze możliwości rozwoju w tym regionie. – mówi Aleksander Caban z zarządu Carbon Studio.

W Japonii rozrywka związana z wirtualną rzeczywistość ,,kusi’’ większość społeczeństwa, niezależnie od płci czy wieku. Na bieżąco wyprzedawane są m.in. popularne konsole PlayStation VR. W Singapurze istnieje także bardzo silne community VR – działa tam kilka ugruntowanych studiów tworzących profesjonalne produkcje VR.

Od kilku lat można zauważyć zwiększone zainteresowanie także chińskim rynkiem VR. Szczególnie rozwija się branża gier mobilnych oraz technologie z zakresu VR/AR. Jest to spowodowane tym, że rynek chiński od lat konkuruje z rynkiem amerykańskim do bycia światowym liderem w technologii VR/ AR. Chociaż w ubiegłym roku Stany Zjednoczone przebiły Chiny pod względem przychodów VR/AR, to prognozy firmy Digi-Capital wskazują, że Chiny do 2022 roku mogą wyprzedzić amerykański rynek wirtualny. Dodatkowo z raportu wynika, że kontynent azjatycki stanowi około połowy światowych przychodów z AR/VR. – komentuje Karolina Koszuta, z zarządu Carbon Studio.

Początki serii The Wizards sięgają 2017 roku. Tytuł zadebiutował wówczas na platformach Steam VR i Oculus Store. W chwili pełnej premiery, w marcu 2018 roku, The Wizards była jedną z najlepiej ocenianych gier VR, m.in. na platformie Steam. Kilka miesięcy później spółka wprowadziła do sprzedaży The Wizards: Trials of Meliora, dedykowaną mobilnym goglom VR, zaś w marcu 2019 roku premierę miała gra The Wizards – Enhanced Edition.
Rozszerzona wersja podstawowego tytułu znalazła się w rankingu najlepszych gier VR. Gra zdobywa także w serwisie metacritic.com wysokie oceny (80/100 pkt.). The Wizards – Enhanced Edition dostępna jest w wersjach na PlayStation VR oraz gogle Oculus Rift i HTC Vive. Od czasu premiery gra zdobyła również wiele prestiżowych nagród, m.in. na Indie Prize w Kolonii, czy Casual Connect w Azji, Respawn 2017.

The Wizards to gra VR osadzona w bogatym świecie fantasy, w której gracz walczący ze złem i wcielający się w potężnego czarodzieja, aby zwyciężyć, musi wykazywać się sporym sprytem i przebiegłością.

Najważniejszą tegoroczną premierą Carbon Studio będzie The Wizards – Dark Times. Projekt w pierwszej kolejności będzie dostępny w wersji PC VR, a docelowo także na gogle Oculus Quest. Premiera tytułu nastąpi jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł3,5 tys. uczestników wzięło udział w Capital Market Week Online
Następny artykułKurs euro i S&P 500 w górę, DAX wciąż bez zmian. Sentyment traderów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here