Naga MarketsThe Wizards – Dark Times – flagowy tytuł Carbon Studio – przeszedł certyfikację Oculusa i wkrótce będzie dostępny w autonomicznym systemie do grania w wirtualnej rzeczywistości – Oculus Quest.  Tytuł zadebiutował na rynku w czerwcu 2020 roku na PC VR, gogle Oculus Store, Viveport i Rift. Carbon Studio obecnie pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar. Premiera produkcji planowana jest na przełom 2020/2021 roku. Spółka zamierza przenieść akcje spółki z rynku NewConnect na rynek główny GPW w Warszawie.

Carbon Studio udostępnia wirtualną rzeczywistość

Miło nam poinformować, że nasz popularny tytuł The Wizards – Dark Times już niebawem będzie dostępny na jednej z najpopularniejszych platform dedykowanych wirtualnej rzeczywistości – Oculus Quest. Premierę gry planujemy na Q1 2021 roku – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio. – Akceptacja naszego tytułu przez Questa to bardzo pozytywna wiadomość. Proces wejścia gry na tę platformę nie jest tak oczywisty, jak w przypadku umieszczenia gry w sklepie Steam. Oculus dokładnie weryfikuje projekt, zatwierdza jego pitch, a sama gra musi wykazywać się wysoką jakością i ciekawym pomysłem. Tym bardziej cieszy nas fakt, że The Wizards – Dark Times została oceniona bardzo pozytywnie – dodaje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oculus Quest zadebiutowały w 2019 roku. To pierwsze mobilne gogle, które zdobyły wśród graczy VR dużą popularność. Właścicielem Oculusa jest marka Facebook.

The Wizards Dark Times to tytuł z popularnej serii Carbon Studio – The Wizards. Przygodowa gra akcji VR umożliwia graczom rzucanie zaklęć w świecie fantasy. To także kampania fabularna z podróżą w czasie, epickimi bitwami i bogatą historią. Koszt produkcji wynosił niespełna 0,5 mln zł. Gra od początku cieszy się dużym zainteresowaniem graczy i osiąga pozytywny feedback od mediów z USA, krajów Europy, a także Ameryki Południowej. Tytuł zadebiutował na rynku w czerwcu br. m.in. w wersji na platformie Rift, gdzie u około 60 proc. użytkowników, cieszy się najwyższą oceną wynoszącą 5/5 gwiazdek.

Sama marka The Wizards zdobyła m.in. nagrodę VDA (Viveport Developer Awards), przez co Carbon Studio weszło do grona najciekawszych deweloperów gier VR na targach branżowych GDC w San Francisco w 2018 roku.

Carbon Studio obecnie skupia się na rozwoju studia i intensyfikacji prac projektowych. – Ostatnie miesiące przyniosły nam wiele kluczowych, ale i pozytywnych decyzji. Począwszy od wzmożenia prac na grą osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, po niedawno ogłoszoną decyzję o przeniesieniu akcji Carbon Studio z rynku NewConnect na główny parkiet GPW. Wkrótce podamy więcej informacji w tych tematach. – informuje Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio. Spółka na początku tego roku utworzyła również Iron VR, spółkę której specjalizacją jest produkcja gier VR o niższych budżetach. – Tydzień temu zawarliśmy list intencyjny z Movie Games na przeniesienie ich kilku tytułów do wersji VR-owej. Niebawem powinniśmy już móc ogłosić o jakich konkretnie tytułach jest mowa. Nie możemy się już doczekać – dodaje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here