Naga MarketsThe Wizards – Dark Times – najnowsza część nagradzanej i uznanej serii The Wizards autorstwa Carbon Studio w niespełna dwa miesiące od premiery zwróciła jej twórcom wszystkie koszty produkcji. Tytuł zadebiutował na platformach Steam, Oculus Store oraz Viveport4 czerwca.

Sprzedaż gier z serii The Wizards przekroczyła 150 tys. kopii!

W pierwszy kwartale przyszłego roku będzie także dostępny w autonomicznym systemie do grania w wirtualnej rzeczywistości – Oculus Quest. Jednocześnie Carbon Studio poinformowało o przekroczeniu liczby 150 tys. sprzedanych kopii wszystkich gier z serii The Wizards. Spółka pracuje obecnie nad grą osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar. Wkrótce planuje przenieść akcje z NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Wyniki sprzedaży The Wizards – Dark Times są potwierdzeniem, że odległy świat Meliora naszej najnowszej przygodowej produkcji VR, w której przygotowaliśmy fabularną kampanię z podróżą w czasie, epickimi bitwami i bogatą historią w obliczu czyhających niebezpieczeństw, podoba się graczom i zyskuje coraz większą popularność. Niecałe dwa miesiące zajęło nam odzyskanie wszystkich kosztów, które ponieśliśmy na stworzenie tego projektu, co w przypadku gier w technologii wirtualnej rzeczywistości jest bardzo dobrym rezultatem – informuje Aleksander Caban z zarządu Carbon Studio.

The Wizards – Dark Times od początku cieszy się dużym zainteresowaniem graczy i osiąga pozytywny feedback od mediów z USA, krajów Europy, a także Ameryki Południowej. Koszt produkcji gry wyniósł blisko 0,5 mln zł. Część środków pochodzi z przeprowadzonej w ubiegłym roku emisji akcji spółki, pozostały budżet studio sfinansowało z bieżącej działalności firmy.

Już niebawem tytuł będzie dostępny na jednej z najpopularniejszych platform dedykowanych wirtualnej rzeczywistości – Oculus Quest. Premiera gry planowana jest na Q1 2021 roku. – Proces wejścia gry na platformę Facebooka nie jest tak oczywiste jak w przypadku umieszczenia gry w sklepie Steam. Oculus dokładnie weryfikuje projekt, zatwierdza jego pitch, a sama gra musi wykazywać się wysoką jakością i ciekawym pomysłem. Tym bardziej cieszy nas fakt, że The Wizards – Dark Times została oceniona bardzo pozytywnie – dodaje Aleksander Caban.

Do tej pory spółka odnotowała ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy wszystkich gier z serii The Wizards. – Zaledwie cztery miesiące temu informowaliśmy, że seria The Wizards przekroczyła liczbę 100 tys. sprzedanych kopii. Dziś ten wynik jest jeszcze wyższy, co świadczy o tym że gracze pokochali stworzony przez nas świat fantasy, a zainteresowanie naszymi grami rośnie. Na pewno będziemy dalej rozwijać naszą autorską markę, tak dobre wyniki są najlepszą motywacją do dalszej pracy – mówi Karolina Koszuta z zarządu Carbon Studio.

Marka The Wizards była nominowana do nagród w kilku kategoriach na White Nights w Pradze i Game Access w Brnie. Zdobyła m.in. nagrodę VDA (Viveport Developer Awards), przez co Carbon Studio weszło do grona najciekawszych deweloperów gier VR podczas jednych z największych targów branżowych GDC w San Francisco w 2018 roku.

Carbon Studio koncentruje się obecnie na rozwoju studia i intensyfikacji prac projektowych. Najważniejszą premierą spółki będzie gra osadzona w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar. W planach studia jest także zmiana rynku notowań. Władze spółki rozpoczęły rozmowy z domami maklerskimi oraz kancelariami prawnymi, które będą odpowiedzialne za przeprowadzenie całego procesu.

– Podjęliśmy decyzję o zmianie rynku notowań akcji z NewConnect na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, aby jeszcze bardziej zwiększyć transparentność naszej spółki w oczach inwestorów, zwłaszcza instytucjonalnych oraz poszerzyć ich bazę. Jesteśmy przekonani, że obecność na rynku regulowanym wpłynie na wzrost płynności akcji spółki oraz jej kapitalizacji – informuje Błażej Szaflik, prezes zarządu Carbon Studio.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRedan miał 9,84 mln zł straty netto, 5,74 mln zł straty EBIT w I kw. 2020 r.
Następny artykułCena Bitcoina przebija z impetem 10 tys. dol. wzrastając o ponad 11% w 7 dni.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here