Naga MarketsdisneyDzisiaj swoje wyniki finansowe za 4 kwartał roku obrotowego ogłasza największa na Świecie korporacja z branży mediowej, The Walt Disney Company (NYSE:DIS). Wyniki kwartalne maja się pojawić po dzisiejszej sesji w Stanach Zjednoczonych.


Rynkowy konsensus dotyczący zysku na akcję (EPS) wynosi około 0,88USD. Jeżeli rynkowe prognozy spełniłyby się, wynik ten byłby większy od analogicznego kwartału 2013 roku. Z kolei ten był większy od wyniku z 2012 roku itd.  Również zysk operacyjny w ostatnim kwartale rósł z roku na rok. Co to oznacza dla potencjalnego inwestora? Spójrzmy zatem jak zachowywał się kurs akcji w ciągu pięciu najbliższych sesji po ogłoszeniu wyników.

I tak w 2010 roku wzrósł o około 0,5%, w 2011 roku było to już prawie 1,5%, a rok temu aprecjacja kursu wyniosła ponad 4%. Co prawda statystyki zaburza 2012 rok, kiedy cena spadła o ponad 5%. Pamiętajmy jednak, że to był okres korekty na rynkach akcji i dopiero od końca listopada 2012 roku rozpoczęła się hossa na Wall Street, która nota bene trwa do dzisiaj. Co więcej akcje Disneya znajdują się w trendzie wzrostowym, a dzisiaj bykom udało się wywindować cenę do nowych maksimów.

Wykres EPS vs. zmiana procentowa kursu akcji
Wykres EPS vs. zmiana procentowa kursu akcji

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo.Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here