Naga Markets

Już w najbliższy czwartek, tj. 15 września 2022 r. nastąpi przejście Ethereum z konsensusu prof-of-work na proof-of-stake, dzięki czemu druga największa pod względem rynkowej kapitalizacji kryptowaluta stanie się bardziej wydajne energetycznie. Ponadto, wyraźnie zmniejszy się jej dzienna podaż, a analitycy Bank of America twierdzą nawet, że może to zwiększyć zainteresowanie ETH ze strony instytucji.

The Merge zmniejszy ślad węglowy ETH 

Przejście Ethereum z proof-of-work na proof-of-stake oznacza, że druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej pozbędzie się górników, którzy zastąpieni zostaną walidatorami, a więc osobami, które zdecydują się zdeponować w sieci określoną ilość waluty i weryfikować transakcje, za co otrzymywać będą nagrody wynikające z opłat transakcyjnych.Dzięki temu, sieć Ethereum zużywać ma o 99,95 proc. mniej energii niż dotychczas. Sieć oparta na mechanizmie konsensusu PoS jest bowiem znacznie mniej energochłonna, gdyż nie potrzeba do jej utrzymania olbrzymiej ilości sprzętu. Analitycy z Bank of America twierdzą, że może to wzbudzić zainteresowanie instytucji.

Drugi co do wielkości bank w USA twierdził bowiem, że zdolność użytkowników Ethereum do stakowania (tj. zastawiania aktywów do sieci) może zwiększyć zainteresowanie dużych inwestorów.

– Znaczna redukcja zużycia energii po Merge może umożliwić niektórym inwestorom instytucjonalnym zakup tokenu, którzy wcześniej mieli zakaz zakupu tokenów działających na blockchainach wykorzystujących mechanizmy konsensusu proof of work (PoW) – napisali analitycy Bank of America Alkesh Shah i Andrew Moss.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Obaj dodali, że stakowanie Ethereum i generowanie “wyższej jakości dochodu (niższe ryzyko kredytowe i płynności) jako walidatora” może również napędzić adopcję instytucjonalną. Innymi słowy, inwestorzy instytucjonalni są o wiele bardziej skłonni do udziału w stakingu Ethereum w celu generowania zysków niż do poszukiwania zysków poprzez udzielanie i pożyczanie aktywów opartych na Ethereum w ryzykownych aplikacjach DeFi.

Warto pamiętać jednak, że podczas gdy tegoroczna aktualizacja sprawi, iż Ethereum będzie bardziej ekologiczne, nie sprawi ona, że będzie ono od razu szybsze lub tańsze w użyciu. Oczekuje się raczej, że dopiero przyszłe aktualizacje sieci zmniejszą jej często niebotyczne opłaty za gaz, co w ocenie analityków BofA może wpływać na cenę ETH w tym roku.

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 kurs | kurs eur online | allegro akcje prognozy | biomed lublin kurs akcji | akcje intercars | kurs kuny | wirtualna polska akcje wykres | playway akcje notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKursy walut NBP. Euro i frank w górę. Złoty traci we wtorek 13 września 2022 r.
Następny artykułJen skrajnie niedowartościowany, a interwencja Banku Japonii wisi w powietrzu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here