Naga Markets

The Merge sieci Ethereum nie przyciąga do rynku nowych inwestorów, pokazuje badanieWskaźniki kryptowalutowe on-chain i off-chain pokazują wyraźnie, że jedno z największych wydarzeń na rynku cyfrowych aktywów w ostatnim czasie nie wzbudza większego zainteresowania poza samą społecznością kryptowalutową. Mowa tutaj oczywiście o oczekiwanym od długich miesięcy The Merge, czyli aktualizacji sieci Ethereum (ETH).

The Merge sieci Ethereum nie budzi wielkiej euforii

Jak już prawie wszyscy użytkownicy kryptowalut wiedzą, The Merge ma nastąpić w połowie września, przenosząc łańcuch z modelu konsensusu Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). To wydarzenie, o którym mówiło się od lat i które wreszcie ma zostać zrealizowane.Poza atakami hakerskimi i głośnymi upadkami projektów kryptowalutowych w tym roku, fuzja była jednym z najczęściej omawianych wydarzeń i z każdym dniem staje się coraz częściej omawianym tematem.

Silny kurs dolara i podwyżka stóp w Polsce o 25 pb. w środę
Kluczowe tematy dla Ethereum. Źródło: IntoTheBlock

Ponadto modele sentymentu Twittera pokazują, że ilość ostatnich tweetów dotyczących Ethereum zbliża się do tegorocznych maksimów (wyłączając wartości skrajne), które ostatnio były widziane pod koniec lutego i na początku marca.

The Merge sieci Ethereum nie przyciąga do rynku nowych inwestorów, pokazuje badanie
Sentyment dla Ethereum na Twitterze. Źródło: IntoTheBlock

Dane z Twittera pokazują jednak, że choć liczba tweetów na temat Ethereum wzrosła, pozytywny sentyment jest znacznie niższy niż na początku tego roku, a wzrost tweetów pochodzi wyłącznie z wpisów neutralnych pod względem sentymentu. Ten brak ekscytacji potwierdzają trendy wyszukiwania Ethereum od czasu rekordów w listopadzie. Widzimy, że oprócz kilku szczytów, występuje powolny trend spadkowy we wskaźnikach wyszukiwania dla Ethereum.

The Merge sieci Ethereum nie przyciąga do rynku nowych inwestorów, pokazuje badanie
Trendy wyszukiwania dla Ethereum. Źródło: IntoTheBlock

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Metryki on-chain pokazują ten sam obraz dla Ethereum?

Przedstawione powyżej dane wskazują, że istnieje makro trend spadkowy w zainteresowaniu Ethereum, a fuzja nie wydaje się być w stanie zmienić kierunku tej tendencji. Ten brak zainteresowania jest również potwierdzony przez metryki on-chainowe. Nowo utworzone adresy dziennie znajdują się w trendzie spadkowym od pierwszego szczytu rynku w maju.

XTB

Sugeruje to, że na rynek wchodzi mniej nowych osób. Oprócz spadku nowych adresów, całkowita liczba transakcji na tydzień również osuwa się od majowego szczytu. Te dwie metryki razem, wskazują na słaby wzrost i niskie zainteresowanie Ethereum.

The Merge sieci Ethereum nie przyciąga do rynku nowych inwestorów, pokazuje badanie
Liczba adresów Ethereum według kategorii. Źródło: IntoTheBlock
The Merge sieci Ethereum nie przyciąga do rynku nowych inwestorów, pokazuje badanie
Liczba transakcji. Źródło: IntoTheBlock

Wskaźniki pokazują, że obecny trend został uruchomiony na długo przed osiągnięciem rekordów wszech czasów w listopadzie. Obserwacja niskiej liczby nowych adresów i stagnacji wolumenu transakcji po majowym szczycie sugeruje, że nowsi inwestorzy detaliczni stracili zainteresowanie i opuścili rynek (lub w ogóle na niego nie weszli), pozostawiając w przestrzeni jedynie pieniądze instytucjonalne i weteranów kryptowalut.

O fuzji mówi się sporo, jednak głównie w społeczności kryptowalutowej. Na razie nie wydaje się, że będzie to katalizator, który wywoła entuzjazm wśród inwestorów spoza tej przestrzeni. Połączenie może być zbyt abstrakcyjne dla tych, którzy nie są jeszcze w przestrzeni cyfrowych aktywów, co utrudnia przyciągnięcie nowych uczestników. Na takowych zazwyczaj najlepiej działają zazwyczaj silne wzrosty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji alior | eurusd | gpw kruk | kantorowy kurs korony czeskiej | dax indeks | biomed lublin | echo investment akcje opinie |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNowy rekord instrumentów „Bitcoin short”, pokazują dane CoinShares
Następny artykułZłoty czeka na decyzje RPP (środa) i EBC (czwartek) w sprawie stóp procentowych
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here