Naga MarketsThe Felder Report o bitcoinie: to fatalna inwestycja!Inwestor Jesse Felder postanowił wypowiedzieć się nt. BTC. Jak twierdzi, prosili go o to jego czytelnicy i followersi na Twitterze. Co sądzi o kryptowalucie?

  • Felder nie ma raczej dobrego zdania nt. BTC. Dał temu wyraz w artykule, jaki opublikował na swojej stronie.
  • Uważa, że BTC nie jest ani alternatywą dla walut, ani w ogóle dobrą inwestycją.

The Felder Report o BTC

“Moim zdaniem bitcoin po prostu nie ma sensu jako inwestycja ani jako alternatywa dla walut”twierdzi inwestor. Dodaje, że “większość tych, którzy kupują [BTC] (…) w rzeczywistości uważa, że jest to dobra inwestycja lub alternatywa walutowa.”

“Powodem, dla którego nie uważam bitcoina za dobrą inwestycję, jest to, że używam starej definicji szkolnej podanej przez Bena Grahama. Ponieważ bitcoin nie zapewnia ani „bezpieczeństwa kapitału”, ani „odpowiedniego zwrotu”, można go zatem uznać jedynie za [walor] spekulacyjny. Ponadto, ponieważ bitcoin nie jest używany jako środek wymiany ani nie zapewnia żadnego środka przechowywania wartości, nie mogę go również postrzegać jako alternatywy dla waluty” – wyjaśnił dalej.

BTC nie uchroni cię w czasie kryzysu!

“Co ważniejsze, jako magazyn wartości zawiódł niezliczoną ilość razy” – napisał w dalszej części tekstu. Jak dodał, nie jest “fanem dolarów, ale przynajmniej 20 dolarów z mojego portfela w świecie rzeczywistym nie da się ukraść z [pozycji] wygodnej kanapy hakera.”

To nie koniec. Nie podoba mu się też istota hard forków:

“Jest też problem dot. hard forków. Zwolennicy bitcoina polegają całkowicie na idei, że bitcoin ma ograniczoną podaż, co czyni go znacznie bardziej atrakcyjnym niż waluty fiducjarne drukowane przez banki centralne na całym świecie. Jednak bitcoin już kilka razy mocno się rozwidlił, mnożąc podaż i rodzaj bitcoinów w obiegu. W rzeczywistości, jeśli połączysz wszystkie hard forki, które bitcoin przeszedł od czasu powstania, całkowita liczba bitcoinów wzrosła szybciej niż liczba dolarów. To jest fakt.”

Jego zdaniem BTC może być inwestycją, ale tylko o spekulacyjnym charakterze:

“Ponownie, bitcoin może mieć duży sens jako spekulacja. Schematy Ponzi mogą się świetnie sprawdzić dla początkujących użytkowników. Ale to nie sprawia, że ​​bitcoin, w jakimkolwiek kształcie i formie, jest dobrą inwestycją, ani nawet środkiem do przechowywania wartości, (…).”

On sam odradza więc kupowania BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here