Naga MarketsThe Dust planuje emisję akcji! Budowa księgi popytu potrwa do 9 czerwcaThe Dust to polska firma gamingowa notowana na NewConnect. Znajduje się ona w trakcie budowania księgi popytu, natomiast docelowo środki zebrane w ramach emisji przeznaczone zostaną na dalszy rozwój, w tym. m.in. zwiększenie liczby wersji językowych. Więcej na temat samej emisji oraz planów spółki mogą dowiedzieć się Państwo w trakcie rozmowy z prezesem spółki, Jakubem Wolffem, na kanale Comparic24 już w poniedziałek 31 maja o godzinie 11:00.

Te artykuły również Cię zainteresują
The Dust pracuje nad sztandarowym tytułem

The Dust to spółka notowana na rynku NewConnect od 2018 roku. W ramach utworzonej w 2020 roku grupy kapitałowej specjalizuje się w produkcji gier w trzech obszarach: Indie Premium, survival-immersive oraz symulatory. Najważniejsza gra w jej portfolio, znajdująca się na zaawansowanym etapie prac, to osadzony w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” tytuł I, the Inquisitor. The Dust jest w trakcie publicznej emisji akcji, z której środki zostaną przeznaczone m.in. na dalszy rozwój produkcji.

Zobacz również: PKN Orlen na ostatniej fali wzrostowej może sięgnąć 86 zł, wskazuje Marcin Tuszkiewicz

Od 2019 roku The Dust posiada prawa do realizacji gry w oparciu o jedną z najpoczytniejszych serii fantasy w Polsce autorstwa Jacka Piekary. Tytuł gry to I, the Inquisitor, w której gracze będą mogli pokierować głównym bohaterem cyklu – Mordimerem Madderdinem. Obecnie studio pracuje nad wersją alpha gry oraz prowadzi rozmowy z potencjalnymi, globalnymi wydawcami tytułu. Wybór partnera, który wesprze Spółkę w marketingu i szerokiej dystrybucji tytułu, zaplanowany jest jeszcze w 2021 roku.

Publiczna oferta akcji serii F i A1

W środę 26 maja 2021 roku spółka udostępniła memorandum informacyjnego, które poprzedza  proces budowania księgi popytu. Ta z kolei realizowana będzie w dniach od 27 maja (czwartek) do 9 czerwca (środa). Deklaracje zapisów można składać w placówkach Agentów Firm Inwestycyjnych IPOPEMA.

Następnie dnia 10 czerwca ustalona zostanie ostateczna liczba akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorom, a od 11 do 15 czerwca wystosowane zostaną zaproszenia do złożenia zapisów na akcje dla osób, które wzięły udział w procesie budowy księgi popytu. Sam przydział akcji będzie miał miejsce 17 czerwca 2021 roku.

Około 30 czerwca planowane jest zapisanie Praw do Akcji Serii F oraz Akcji Sprzedawanych na rachunkach papierów wartościowych Inwestorów Indywidualnych i Inwestorów Instytucjonalnych, natomiast około 16 lipca 2021 planowany jest pierwszy dzień notowania praw do akcji serii F na NewConnect.

invest

Szczegółowe informacje, wraz z memorandum informacyjnym, dostępne są m.in. na stronie internetowej spółki.

Spółka chce się rozwijać

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez spółkę, środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na dalszy rozwój. Po pierwsze planowany jest wzrost zatrudnienia w zespole odpowiedzialnym za produkcję (story designerzy, graficy 3D), jak i również w dziale marketingu. Co więcej, planowane jest zwiększenie liczby wersji językowych do 11 oraz rozszerzenie fabuły i długości rozgrywki realizowanej gry, co łącznie ma kosztować 3 mln zł.

Kolejne 0,5 mln zł według planów spółki ma być przeznaczone na rozwój działu Quality Assurance. Z kolei działania marketingowe i działalność wydawnicza mają wynieść razem 1,5 mln zł, co również zostanie pokryte środkami pochodzącymi z emisji.

– Prowadzona obecnie oferta publiczna akcji The Dust to kolejny istotny krok w rozwoju studia oraz najważniejszej produkcji nad którą pracujemy od momentu pozyskania praw autorskich do adaptacji dzieła literackiego osadzonego w „Cyklu Inkwizytorskim” w 2019 roku. Obecnie I, the Inquisitor ma ukończone prawie wszystkie mechaniki, prowadzimy rozmowy z wydawcami, którzy mają wgląd w game loopa produkcji i to między innymi ich pozytywny odbiór skłonił nas do decyzji o poszerzeniu budżetu przewidzianego dla tytułu i w konsekwencji przeprowadzeniu oferty publicznej. Opublikowany przez nas teaser gry zbiera pochlebne opinie, a trzeba pamiętać, że mamy jeszcze około półtorej roku czasu na dopracowanie produktu, tak aby maksymalnie wykorzystać tkwiący w nim potencjał – komentuje Jakub Wolff, prezes zarządu The Dust.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn | zloty online | broker cfd | ropa naftowa notowania | akcje biomed | lotos notowania | frank kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here