Naga MarketsTHC SICAV-RAIF ogłosił wezwanie na 62,53% akcji Radpolu po 3 zł/szt.THC SICAV-RAIF, działający w zakresie subfunduszu Fund 3, ogłosił wezwanie w związku z planowanym nabyciem do 23,92 mln akcji Radpolu, odpowiadających do 62,53% kapitału, podał podmiot pośredniczący. Cena nabycia to 3 zł za jedną akcję.

“Podmiot nabywający akcje, tj. wzywający zamierza osiągnąć samodzielnie w wyniku wezwania do 38 260 605 głosów na walnym zgromadzeniu, stanowiących do 100% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, co odpowiada do 38 260 605 akcjom spółki, stanowiącym do 100% ogólnej liczby akcji spółki” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według harmonogramu, zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 28 czerwca do 27 lipca. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji to 30 lipca.

Podmiotem dominującym wobec wzywającego jest Grzegorz Jan Bielowicki. Na dzień ogłoszenia wezwania, wzywający posiada 14,34 mln akcji spółki (37,47% ogólnej liczby). Nie istnieje podmiot dominujący lub zależny od wzywającego posiadający akcje spółki, podano także.

Podmiotem pośredniczącym jest Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie.

Radpol to wytwórca i dostawca instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Kluczowymi odbiorcami produktów grupy są takie sektory, jak energetyka, gazownictwo, ciepłownictwo, kolejnictwo czy motoryzacja. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 132,6 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pekao | konto forex | analiza giełdowa | prognozy giełdowe 2020 | index dow jones | złotowka | waluty w czasie rzeczywistym |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here