Naga MarketsTowarowa Giełda Energii (TGE) zwiększyła liczbę serii instrumentów rocznych oferowanych na Rynku Terminowym Produktów z dostawą energii elektrycznej do czterech, co oznacza, że obecnie można zawierać transakcje w dłuższym horyzoncie czasowym, tj. do końca 2024 r., podała spółka.

TGE zwiększyła liczbę serii instrumentów rocznych oferowanych na Rynku Terminowym Produktów

“Optymalizacja liczby instrumentów jest odpowiedzią TGE na oczekiwania uczestników rynku, a podjęte działanie zostało poprzedzone konsultacją z radą rynku powołaną w styczniu 2019 roku jako ciało doradcze dla zarządu giełdy” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

W wyniku wprowadzonej zmiany przedmiotem obrotu na Rynku Terminowym Produktów z dostawą energii elektrycznej, funkcjonującym w ramach Zorganizowanej Platformy Obrotu (OTF), pozostają instrumenty najbardziej płynne, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia dynamicznie zachodzących zmian w sektorze energetycznym, podkreślono.

Towarowa Giełda Energii (TGE) to spółka zależna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here