Naga MarketsTelForceOne SA to podmiot dominujący grupy kapitałowej, specjalizującej się w dystrybucji akcesoriów do telefonów komórkowych.

tfone mn
Wykres z miesięcznym interwałem pokazuje, że kurs trwa w trendzie wzrostowym od początku 2013 roku. Jest to już dość długoterminowy trend, który po dotarciu do linii poprowadzonej po ostatnich szczytach, lekko wyhamował. W efekcie ostatnie 6 miesięcy to już ruch typowo boczny. Kształty świec z tego okresu pokazuję, że trend słabnie i wiele prób wybicia powyżej 6 zł skończyło się porażką. Okres ostatnich 6-7 miesięcy przypomina mi okres z początku 2011 roku – oznaczyłem oba te okresy czerwonym okręgiem. Wtedy również, w podobnym miejscu i przez podobny czas, kurs poruszał się bokiem, notując niewielką, podobnie jak i teraz zmienność. Wtedy 8 miesiąc przyniósł zakończenie wcześniejszych wzrostów i załamanie ceny, obecny ruch bokiem trwa już 7 miesięcy. Nie należy przedwcześnie prorokować, gdyż nadal mamy trend wzrostowy, choć takie pełzanie ceny na szczycie nie wróży z pewnością dobrze, jest t typowy objaw słabnięcia trendu, choć nie musi to oznaczać wcale jego zakończenia, a np. tylko większą korektę.

tfone w1
Na wykresie tygodniowym widzimy, że ostatnie odbicie od linii trendu także nie ma wielkiej siły. Cena nie odskoczyła od niej, a wciąż po niej pełznie. Widać tu wyraźnie siłę oporu na poziomie ok. 6 zł. Kluczowe jest jednak wsparcie odrobinę poniżej 5 zł. Spadek poniżej tego wsparcia oznaczać będzie większą przecenę, gdzieś w okolice 3,50 zł.

tfone d1
Odrobinę pozytywów przynosi interwał dzienny. Tutaj widać, że ostatni impuls wzrostowy powstał na bardzo wysokich obrotach. Może być to dobry zwiastun na przyszłość, tym bardziej, że ostatnie spadkowe, korekcyjne dni powstają na malejących obrotach. Kluczowe dla dalszego trwania trendu wzrostowego jest jednak wybicie 6 zł. Osoby, które rozważają zakup akcji na dłuższy czas, powinny raczej poczekać aż to się stanie, gdyż jak widać po wysokich interwałach – trend może znajdować się już w zaawansowanej fazie, a obecna półroczna konsolidacja albo jest przystankiem na drodze do dalszych wzrostów, albo też fazą dystrybucji czyli powolnego przechodzenia akcji z rąk silnych do rąk słabych.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie lub w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOrlen [PKN], PEKAO [PEO] – Gorące spółki dnia
Następny artykułUSD/CHF – reakcja na wsparcie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here