Naga Markets

Trzyletni pozew zbiorowy przeciwko Tezosowi (XTZ) zakończył się po tym, jak sędzia Seeborg zatwierdził ugodę na 25 milionów dolarów, wynika z dokumentów sądowych opublikowanych 28 sierpnia. Uprawnione osoby mogą składać roszczenia o wypłatę środków do połowy października.

  • Zgodnie z wyrokiem, środki zostaną rozdzielone pomiędzy “wszystkie osoby i podmioty”, które uczestniczyły w pierwszej ofercie monet Tezos 2017 (ICO) od 1 do 13 lipca
  • i sprzedały swoje XTZ ze stratą przed 25 listopada 2019, nie sprzedały swoich żetonów przed 25 listopada lub nie mają dostępu do XTZ z powodu utraty haseł
  • Notowania kryptowaluty XTZ nie reagowały na najnowsze doniesienia i konsolidują obecnie na lokalnych minimach (po sierpniowym teście nowych maksimów historycznych powyżej 4,49 dol.)

Tezos po 3-letniej batalii sądowej poszedł na wielomilionową ugodę

Uprawnione strony muszą zgłosić roszczenie o przyznanie udziału w ugodzie do dnia 16 października 2020 r. jeżeli ich żetony nie zostały sprzedane przed 25 listopada 2019 r., lub nie mogą uzyskać dostępu do XTZ z powodu utraty haseł.Adwokat powodów otrzymał również honorarium adwokackie w wysokości jednej trzeciej środków uzyskanych w ramach ugody, plus około 200 tys. dol. kosztów procesowych, które pozwani muszą zapłacić osobno.

Ugoda nie obejmuje również pozwanych, rodziny założycieli Tezos oraz osób, które zajmowały stanowisko w Fundacji Tezos lub firmie, która miała “kontrolny udział” w ofercie. W ramach ugody powodowie zrzekli się prawa do wysuwania przyszłych roszczeń wobec Tezosa i innych pozwanych.

Sędzia Seeborg określił ugodę jako “sprawiedliwą, rozsądną i adekwatną”, zauważając, że sprawa obejmowała “nowatorskie postępowanie sądowe”, które być może po raz pierwszy w historii poruszyło kwestie związane z ekonomią kryptowalutową.

Sprawa rozpoczęła się w grudniu 2017 roku, kiedy to grupa prywatnych powodów pozwała założycieli Tezos, Kathleen i Arthura Breitmanów, oraz Fundację Tezos, zarzucając, że ICO projektu obejmowała nielicencjonowaną ofertę papierów wartościowych.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułNieznaczny spadek PMI dla strefy euro. Rosnący popyt rokuje jednak dobrze dla kolejnych miesięcy
Następny artykułDolar najniżej od dwóch lat. Amerykańska waluta traci cztery miesiące z rzędu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here