Naga MarketsOdkąd w ubiegłym roku projekt zebrał aż 232 miliony dolarów, dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej. Po serii niefortunnych wydarzeń jak choćby kwestie regulacyjne i prawne oraz wielu niezadowolonych członków społeczności, cena spadła od maksimum o 78 procent.


Moneta która była kiedyś uważana za następcę Bitcoina, okazała się największym przegranym w klubie “miliardowych” coinów, który liczy sobie 19 kryptowalut. Ze szczytowej ceny 10,5 dolara w grudniu 2017 roku, spadł do 2,3 dolara w lipcu br. a w samym tylko minionym tygodniu spadek sięgnął 69 procent, napędzany przez zniecierpliwionych inwestorów.

Przez większą część ubiegłego roku Tezos zmagał się z opóźnieniami a kiedy wreszcie udało się wystartować, inwestorzy byli coraz bardziej niezadowoleni. Przed oficjalnym wprowadzeniem na giełdę cena wahała się w okolicy 4 dolarów, jednak po faktycznym notowaniu na Gate.io jego cena spadła szybko do około 1,5 dol.

Fakt ten był tłumaczony jakoby kilku inwestorów było zmęczonych czekaniem na dostęp do swoich funduszy, ponadto początkowo XTZ był notowany tylko na jednej giełdzie co skutkowało stosunkowo niską liczbą transakcji oraz płynnością.

8 lipca Tezos odbił się od dołków do 2,45 dolara co stanowiło ok 100-procentowy wzrost w ciągu 2 dni i od tamtej pory pozostaje stabilny. Wskaźniki rynkowe pozostają pozytywne a pomimo zawirować cena na giełdzie jest wyższa niż na ICO, kiedy to sprzedawany był po 0,47 dolara. Pomimo dużego spadku oraz ostatniego miejsca w klubie kryptowalut wartych miliard, sytuacja w kontekście szerokiego rynku nie jest najgorsza.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWtorkowy przegląd rynków – JOLTs powyżej oczekiwań
Następny artykułKomentarz giełdowy – Inwestorzy czekają na sezon wyników
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here