Naga Markets

Tether realizuje zapowiedzianą przez siebie strategię zwiększenia stabilności własnego ekosystemu. Z tego też powodu zmniejszył on niedawno swoją ekspozycję na papiery komercyjne będące krótkoterminowymi instrumentami dłużnymi emitowanymi przez firmy. Obecnie emitent ten posiada około 58,1% swoich aktywów w amerykańskich bonach skarbowych. 

Tether zmniejszył ekspozycję na papiery komercyjne

Emitent największego stablecoina pod względem kapitalizacji rynkowej podjął kroki w kierunku uczynienia swojego ekosystemu bardziej stabilnym. Według informacji podanych przez dyrektora ds. technologii w Tetherze – Paolo Ardoino firma ta zwiększyła swoją ekspozycję na amerykańskie bony skarbowe do 58,1% na 30 września 2022 r. 

Dłużne papiery wartościowe emitowane przez Skarb Państwa uważane są za bardziej stabilne od papierów komercyjnych, ponieważ oferują one ,,zerowe ryzyko niewykonania zobowiązania’’. 

W czerwcu br. emitent USDT zapowiedział, że zamierza zmniejszyć swój udział w papierach komercyjnych do ‘’zera’’. Obecnie trzyma on w nich mniej niż 50 mln dol. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

Bossa

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Dążenie do zwiększenia przejrzystości 

Po klęsce, jaką poniosła Terra USD (UST), inwestorzy zaczęli podchodzić do stablecoinów z mniejszą ufnością. Ich emitenci musieli więc podjąć pewne kroki, aby utrzymać zaufanie ze strony użytkowników kryptowalut. Tether zdecydował się na zwiększenie wysiłków na rzecz przejrzystości swoich rezerw. 

W lipcu 2022 r. emitent USDT wyznaczył europejską firmę księgową BDO Italia do przeprowadzania audytów oraz regularnej publikacji raportów na temat stanu jego rezerw. 

Według danych pochodzących z platformy CoinMarketCap aktualna kapitalizacja rynkowa Tethera przekracza 67,9 mld dol., co czyni go trzecim co do wielkości projektem kryptowalutowym. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKurs euro w dołku, ale analitycy prognozują silny rajd w 2023 roku
Następny artykułCD Projekt na 4 miesięcznych maksimach. Zasięg wzrostów porównywalny z jesiennym odbiciem z 2020 roku
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.