Naga MarketsWedług badań przeprowadzonych przez Johna Dantoniego z The Block, w 2019 r. za pośrednictwem stablecoina Tether (USDT) przetransferowano około 212 miliardów dolarów.

  • Za pomocą stablecoina Tether przetransferowano w 2019 r. 212 miliardów dolarów.
  • Tether znalazł się też na 3. miejscu w rankingu CoinMarketCap pod względem kapitalizacji.

Tether z nowymi rekordami

Dantoni zbadał “zagregowaną wartość transakcji przeprowadzonych w Tetherze” w ostatnim roku i stwierdził, że rekordowy kwartalny wzrost miał miejsce od 1 kwartału 2019 r. do 2 kwartału 2019 r., kiedy wartość rozliczeń w walucie wzrosła o 220 proc., z 17,4 mld USD do 55,7 mld USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tether to dziś dominujący na rynku stablecoin z około 85 proc. udziału na rynku. Jest hostowany na różnych platformach, w tym Omni, Ethereum i Tron. Dominacja Omni spadła jednak w ciągu ostatnich kilku kwartałów. Pałeczkę przejęły kolejno Ethereum i Tron.

Podaż Tethera na Omni do tej pory spadła o 14 proc., podczas gdy podaż zarówno dla Ethereum, jak i Tron wzrosła odpowiednio o 151 proc. i 118 proc.

3. miejsce

Warto dodać, że w ostatnim czasie Tether prześcignął XRP, token Ripple, pod kątem kapitalizacji rynkowej wyliczonej przez portal CoinMarketCap.

Dziś stablecoin znajduje się na 3. pozycji z wynikiem. Znacznie wyprzedza go bitcoin i Ether.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here