Naga MarketsKu zaskoczeniu większości ludzi cyfrową walutą o dużej kapitalizacji i najszybciej rosnącą kapitalizacją rynkową w tym roku jest tether (USDT), a nie bitcoin czy ethereum.

  • To tether jest liderem rynku w kwestii rozwoju kapitalizacji. 
  • Projekt jest na tym obszarze lepszy niż ETH i BTC.

Tether królem wzrostów

Według CoinMarketCap, w 2020 roku łączna wartość rynkowa walut cyfrowych wzrosła o 106,74 proc.. Wśród pięciu największych walut cyfrowych według kapitalizacji rynkowej, to jednak tether najbardziej się rozwinął. Jego roczna stopa wzrostu (od początku roku) wynosi prawie 300 proc., co czyni go trzecią co do wielkości kryptowalutą na świecie, z wyceną ponad 16 miliardów USD.

Z pewnością powodem powyższego jest to, że handel kryptowalutami stał się głównym źródłem popytu na USDT.

Według danych dotyczących przepływów walutowych USDT firmy Chainalysis, przepływ tetherów na giełdy zawierających wyłącznie instrumenty pochodne obecnie rośnie najbardziej.

tether a eth i btc
Źródło: longhash

W 2020 roku, przy zaangażowaniu funduszy hedgingowych i tradycyjnych instytucji finansowych, rośnie również popyt na produkty pochodne. W strukturze rynku krypto-pochodnych najpopularniejszym rodzajem takiego produktu jest „odwrotny kontrakt swapowy” (z walutą bazową BTC). Jednak wraz z pojawieniem się nowych platform obrotu instrumentami pochodnymi (takich jak FTX, Binance Futures), zainteresowanie inwestorów przesunęło się na emisję „liniowych instrumentów pochodnych USDT” i produkty te stopniowo zdobywały uznanie inwestorów detalicznych.

“Na platformie transakcyjnej zarówno animatorzy rynku, jak i handlowcy potrzebują ogromnych sum USDT, aby uzyskać ekspozycję. Według danych BTC dotyczących otwartych instrumentów pochodnych od Coingecko, otwarte zainteresowanie kontraktami swapów wieczystych BTC opartych na USDT na platformie Binance Futures wzrosło o ponad 300 proc. od początku 2020 r.”

– tłumaczy portal longhash.com.

USDT a Ethereum i inne blockchainy

Większość tokenów Tetheru znajduje się obecnie w sieci Ethereum. W ostatnich latach USDT jest również wydawany na innych sieciach publicznych (TRON, EOS, Algorand itp.).

usdt wykres
Źródło: longhash

Największymi konkurentami USDT są zaś stablecoiny USDC i DAI. USDC może pochwalić się “największą skalą” wśród alternatywnych stablecoinów, podczas gdy DAI jest topowym zdecentralizowanym stablecoinem. Obecnie alternatywne stablecoiny stanowią ponad 32 proc. krążącej wartości rynkowej USDT, jak podaje firma SKEW, ale liczba ta wciąż rośnie.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here