Naga MarketsFirma Messari informuje, że kapitalizacja rynkowa wiodącego stablecoina Tether (USDT) po raz pierwszy przekroczyła 10 miliardów dolarów. Oprócz bitcoin (BTC) i ethereum (ETH).

  • Tether może pochwalić się już 10-mld kapitalizacją w USD.
  • Umacnia swoją pozycję względem BTC i ETH.

Tether i 10 mld USD

Zgłoszona przez Tether kapitalizacja rynkowa w wysokości 10 miliardów dolarów pojawia się po wzroście o 144 proc. rok do roku.

Co ciekawe, agregatory danych dot. kapitalizacji mają pewne wątpliwości co do tych liczb. CoinGecko i CoinMarketCap szacują kapitalizację rynkową USDT na nieco ponad 9 miliardów dolarów.

Stablecoiny po silnych wzrostach

Drugi co do wielkości stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, USD Coin (USDC) Circle, również odnotowała trzycyfrowy wzrost od początku stycznia. Jego kapitalizacja wzrosła z ok. 450 milionów USD do ponad 930 milionów USD.

Od czasu wprowadzenia na rynek w październiku 2018 r. kurs USDC stale rośnie i obecnie jest 18. największym zasobem kryptograficzny.

Od momentu wprowadzenia na rynek we wrześniu ubiegłego roku, stablecoin BUSD firmy Binance szybko stał się ważnym graczem w sektorze stablecoinów – obecnie zajmuje czwarte miejsce wśród stablecoinów z kapitalizacją rynkową wynoszącą prawie 166 milionów dolarów. Wzrósł o ponad 875 proc. od czasu, gdy na początku roku reprezentował około 17 milionów dolarów, co obecnie plasuje go na 49. co do wielkości rynku kryptograficznym.

Po rozpoczęciu roku z kapitalizacją w wysokości 225 milionów dolarów, Paxos Standard (PAX), trzeci stablecoin według kapitalizacji rynkowej, odnotował stagnację kapitalizacji na poziomie 245 milionów dolarów od kwietnia, według CoinMarketCap.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here