Naga MarketsInformacje o możliwym wyemitowaniu przez Tethera stablecoina powiązanego z chińską walutą, o symbolu CNHT, przekazał za pomocą chińskiego serwisu WeChat jeden z udziałowców giełdy Bitfinex – Zhao Dong. Poinformował on również, że pierwszą firmą, które zainwestuje w projekt jest platforma do zarządzania aktywami cyfrowymi RenrenBit.


Stablecoin z juanami w banku w Belgii

Chińskie juany na pokrycie stablecoina miałyby zostać ulokowane na rachunkach zagranicznych, a konkretnie w banku w Belgii. Zhao Dong widzi korzyści, jakie przyniesie emisja CNHT dla chińskiej waluty: „Osobiście uważam, że stablecoin oparty na juanie zdeponowanym za granicą (offshore) przyczyni się do zwiększenia ilości juana w obiegu offshore i do jego znaczenia na arenie międzynarodowej. Regulatorzy mogą się cieszyć w związku z jego uruchomieniem i przyszłym sukcesem.”

Zobacz również: Bitfinex odpowie za rzekome oszustwa – sędzia odrzucił apelację giełdy

W komentarzu dla serwisu CoinDesk Zhao poinformował, że nowy stablecoin „zostanie wypuszczony już niebawem, najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodni” zaś rezerwy będą przechowywane w banku w Belgii. Jego zdaniem emisja CNHT przyniesie dwie podstawowe korzyści: sprawi że Tether będzie mniej uzależniony od dolara amerykańskiego oraz przyczyni się do zwiększenia ilości chińskiego juana w obiegu na rynkach zagranicznych.

Nie wiadomo jeszcze na jakim blockchainie uruchomiony zostanie nowy stablcoin. W przypadku USDT jest to platforma Bitcoin, Ethereum i Tron.

CNHT dołączy do trzech pozostałych stablecoinów w koszyku Tethera, do którego należy, oprócz USDT, także stablecoin powiązany z euro (EURT) oraz z japoński jenem (JPYT) – ten ostatni nie został jeszcze oficjalnie uruchomiony.

Warto przypomnieć, że w maju platforma inwestycyjna eToro, oferująca także opcję handlu kryptowalutami, wypuściła stablecoina opartego na chińskim juanie zwanego CNYX, przy czym rezerwy przechowywane są na terenie Chin (onshore).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here