Naga MarketsInformacje o możliwym wyemitowaniu przez Tethera stablecoina powiązanego z chińską walutą, o symbolu CNHT, przekazał za pomocą chińskiego serwisu WeChat jeden z udziałowców giełdy Bitfinex – Zhao Dong. Poinformował on również, że pierwszą firmą, które zainwestuje w projekt jest platforma do zarządzania aktywami cyfrowymi RenrenBit.


Stablecoin z juanami w banku w Belgii

Chińskie juany na pokrycie stablecoina miałyby zostać ulokowane na rachunkach zagranicznych, a konkretnie w banku w Belgii. Zhao Dong widzi korzyści, jakie przyniesie emisja CNHT dla chińskiej waluty: „Osobiście uważam, że stablecoin oparty na juanie zdeponowanym za granicą (offshore) przyczyni się do zwiększenia ilości juana w obiegu offshore i do jego znaczenia na arenie międzynarodowej. Regulatorzy mogą się cieszyć w związku z jego uruchomieniem i przyszłym sukcesem.”

Zobacz również: Bitfinex odpowie za rzekome oszustwa – sędzia odrzucił apelację giełdy

W komentarzu dla serwisu CoinDesk Zhao poinformował, że nowy stablecoin „zostanie wypuszczony już niebawem, najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodni” zaś rezerwy będą przechowywane w banku w Belgii. Jego zdaniem emisja CNHT przyniesie dwie podstawowe korzyści: sprawi że Tether będzie mniej uzależniony od dolara amerykańskiego oraz przyczyni się do zwiększenia ilości chińskiego juana w obiegu na rynkach zagranicznych.

Nie wiadomo jeszcze na jakim blockchainie uruchomiony zostanie nowy stablcoin. W przypadku USDT jest to platforma Bitcoin, Ethereum i Tron.

CNHT dołączy do trzech pozostałych stablecoinów w koszyku Tethera, do którego należy, oprócz USDT, także stablecoin powiązany z euro (EURT) oraz z japoński jenem (JPYT) – ten ostatni nie został jeszcze oficjalnie uruchomiony.

Warto przypomnieć, że w maju platforma inwestycyjna eToro, oferująca także opcję handlu kryptowalutami, wypuściła stablecoina opartego na chińskim juanie zwanego CNYX, przy czym rezerwy przechowywane są na terenie Chin (onshore).


 Wpłaty i wypłaty w PLN? Ponad 40 kryptowalut dostępnych do handlu? To możliwe dzięki ofercie giełdy CoinDeal. Sprawdź!.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here