Naga MarketsOperator stablecoina Tether przypadkowo wyemitował, a następnie spalił 5 miliardów tokenów USDT – zauważa Whale Alert na swoim koncie na Twitterze 13 lipca.

Whale Alert – konto na Twitterze, które zajmuje się raportowaniem dużych transakcji kryptowalutowych – zauważa, że aż 50 milionów tokenów USDT zostało przeniesionych z giełdy Poloniex do Skarbu Tethera za pośrednictwem protokołu Omni na blokchainie bitcoina (BTC). Konto następnie zgłosiło, że Skarb Tethera wybił aż 5 mld tokenów USDT na łańcuchu bloków Tron, po czym je spalił.

Następnie Tether wyemitował kolejne 50 milionów USDT w tej samej sieci, spalił kolejne 4,5 miliarda USDT i ostatecznie przekazał 50 milionów tokenów USDT opartych na Tronie do portfela przypuszczalnie należącego do Poloniex.

Co się stało?

W tweecie na profilu Tethera CTO projektu Paolo Ardoino wyjaśnił, że Tether miał na celu zamianę 50 milionów tokenów USDT opartych na Omni na łańcuch bloków Trona, ale w czasie procesu popełniono błąd. Giełda kryptowaluty Poloniex potwierdzona to w tweecie.

Tether od dawna kojarzy się ze sporymi kontrowersjami. Mimo tego nadal utrzymuje się na rynku i zachowuje swoją liczbą użytkowników.

Niedawno pisaliśmy też o migracji Tethera z sieci BTC do ETH. Informację o migracji Tethereów na blockchain Ethereum podała też giełda Poloniex. Tutaj jednak nadal obsługiwane będą zarówno wpłaty, jak i wypłaty z adresów na protokole Omni.

Jak donosił Cointelegraph na początku tego tygodnia, nowojorski Metropolitan Commercial Bank zamknął konta związane z Tether.

Tether

Jest to token cyfrowy wspierany przez walutę typu fiat, który w założeniu zapewnia osobom i organizacjom niezawodną i zdecentralizowaną metodę wymiany wartości przy użyciu znanej jednostki rozliczeniowej. Innymi słowy, jest zamiennikiem dolara amerykańskiego w świecie kryptowalut. Kurs Tether nie powinien odbiegać znacząco od 1 USD (możliwe są wahania w zakresie 0,97 – 1,02 USD), dlatego nie nadaje się do spekulacji. Jedyną możliwością inwestowania jest kurs USDT do Bitcoina (USDTBTC).

19 listopada 2017 Tether został zhackowany, ukradziono w ten sposób blisko 31 mln dolarów.

Więcej na ten temat można było przeczytać w poniższym oświadczeniu: https://tether.to/update-on-security-incident/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here